Puchar Polski dla Cracovii!

Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 3:2 i zdobyła Puchar Polski! Decydującą o zwycięstwie bramkę w dogrywce zdobył Mateusz Wdowiak.

Cracovia nie miała łatwego początku, bo już w 20 minucie meczu bramkę dla Lechii Gdańsk zdobył Omran Haydary. Piłkarze drużyny Michała Probierza grali bardzo nerwowo i chaotycznie. Natomiast drużyna Piotra Stokowca od początku wiedziała jak należy rozpracować przeciwnika, dlatego pierwszą odsłonę wygrali 1:0. Jednak Michał Probierz jest nie tylko bardzo dobrym trenerem, ale też i genialnym mentorem. W szatni zmotywował swoich piłkarzy. Zawodnicy Cracovii mieli dostać premie po zwycięstwie Pucharu Polski w wysokości 4 mln złotych. Trener powiedział im w szatni, że nie pieniądze są w życiu najważniejsze. Motywacja zdała egzamin, bo już w 65 minucie Pelle van Amersfoort wyrównał wynik spotkania i Cracovia znów  wróciła do gry. Dziesięć minut przed końcem spotkania czerwoną kartką za brutalny faul został ukarany Mario Maloca i podopieczni Piotra Stokowca musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Jednak Lechii nie przeszkadzała gra w jednego mniej. W 85 minucie Patryk Lipski ponownie wyprowadził drużynę z Gdańska na prowadzenie. Radość jednak nie trwała długo, zaledwie 3 minuty później wyrównał David Jablonsky. Po 90 minutach gry nie mieliśmy rozstrzygnięcia i sędzia Paweł Raczkowski zarządził dogrywkę. Na decydującą bramkę trzeba było czekać do 116 minuty. Jej zdobywcą został Mateusz Wdowiak, który dał ostateczne zwycięstwo Cracovii.

Piłkarze Cracovii po raz pierwszy w 114-letniej historii klubu sięgnęli po Puchar Polski i zostali 22. triumfatorem tych rozgrywek.

Drużyna z Krakowa będzie reprezentować Polskę w eliminacjach Ligi Europy.

fb: Zafutbolowani