Qantas testuje jedno z najdłuższych bezspośrednich połączeń na świecie.Z Londynu prosto do Sydney?

Podziel się:

fot.Quantas

Qantas ogłosił loty badawcze na bardzo dalekich trasach w celu zebrania nowych danych na temat zdrowia i dobrego samopoczucia pasażerów i załogi. Samolot będzie symulował dwie trasy z Londynu i Nowego Jorku do Sydney.

Loty są częścią planowania projektu Sunrise – celem Qantas, aby obsługiwać regularne loty komercyjne bez międzylądowania ze wschodniego wybrzeża Australii (Brisbane, Sydney i Melbourne) do Londynu i Nowego Jorku.

Projekt Sunrise

W każdym locie będzie maksymalnie 40 osób, w tym załoga, aby zminimalizować wagę i zapewnić niezbędny zasięg paliwa. Emisje węgla z lotów zostaną w pełni zrównoważone.

Badania na pokładzie są opracowywane we współpracy z Charles Perkins Centre i Uniwersytetem Monash University w Sydney we współpracy z CRC w zakresie czujności, bezpieczeństwa i produktywności.

Laboratorium w powietrzu

Ludzie w kabinie – głównie pracownicy Qantas – wezmą udział w określonych doświadczeniach na różnych etapach około 19 godzinnych lotów. Naukowcy i eksperci medyczni z Charles Perkins Center będą monitorować wzorce snu, konsumpcję żywności i napojów, oświetlenie, ruch fizyczny i rozrywkę w świetle lotu, aby ocenić wpływ na zdrowie, samopoczucie i zegar biologiczny podczas tak długiego lotu.

Naukowcy z Monash University będą współpracować z pilotami, aby rejestrować poziomy melatoniny w załodze przed, podczas i po lotach. Piloci będą nosili urządzenie EEG (elektroencefalogram), które śledzi wzorce fal mózgowych i monitoruje czujność. Celem jest ustanowienie danych pomocnych w budowaniu optymalnego wzorca pracy i odpoczynku dla pilotów obsługujących usługi dalekiego zasięgu.

Airbus i Boeing mają zarówno samoloty (A350, jak i 777X) do Qantas, które są w stanie obsługiwać ultra-długie loty w ramach projektu Sunrise o realnej ładowności komercyjnej. Ostateczna decyzja w sprawie projektu Sunrise – która zależy od ekonomiki samolotów, zezwoleń regulacyjnych i umów przemysłowych – jest spodziewana do końca grudnia 2019 r.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *