Real Madryt po raz 34. mistrzem Hiszpanii!

Real Madryt mistrzem Hiszpanii! Królewscy pokonali w czwartek u siebie 2:1 Villarreal i zapewnili sobie tytuł.

Real w decydującym meczu miał kontrolę. Bohaterem spotkania był Karim Benzema. Francuz przed przerwą dał prowadzenie gospodarzom, wykorzystał on podanie od Luki Modricia. W drugiej połowie Benzema podwyższył z rzutu karnego. W końcówce spotkania bramkę dla gości zdobył Vincent Iborra. Na to było stać tego wieczoru ,, Żółtą Łódź Podwodną”.

,,Królewscy” zdobyli mistrzostwo na kolejkę przed końcem. Barcelona dzisiejszy mecz przegrała 1:2 z Osasuną,a to oznacza, że traci aż osiem punktów do klubu z Madrytu.

Real po powrocie z przerwy spowodowanej pandemią był w kapitalnej formie. 10 zwycięstw z rzędu robi wrażenie!

Dla Realu Madryt to 34. mistrzostwo Hiszpanii w historii klubu i pierwsze od sezonu 2016/2017. Królewscy są krajowym rekordzistą pod względem zdobytych tytułów mistrzowskich.

Przed Realem jeszcze ostatni mecz ligowy – na wyjeździe z Leganes. Podopieczni Zinedine’a Zidana są w grze jeszcze w Lidze Mistrzów. W niej muszą odrabiać straty. Pierwszy mecz 1/8 finału przegrali u siebie z Manchesterem City 1:2. Rewanż na Etihad Stadium 7 sierpnia.

fb: Zafutbolowani