Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w ampfutbolu!

Podziel się:

Robert Lewandowski fot.Łukasz Nowak

Pozostał niespełna rok do Mistrzostw Europy Amp Futbol w Krakowie, a już wiadomo, że zawodnicy będą mieli olbrzymie wsparcie nie tylko kibiców, ale również od Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz został ambasadorem turnieju!

– Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę, jak amp futbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza! – mówi Lewandowski.

Robert Lewandowski będzie dopingował zwłaszcza Polaków, ale jego obecność i rola ambasadora są istotne również dla pozostałych uczestników mistrzostw Europy Amp Futbol.

Do Krakowa przyjadą broniący tytułu najlepszych na kontynencie Turcy, liczący na złote medale poprzedni mistrzowie świata Rosjanie, czy bardzo mocni Anglicy, dla których celem będzie z pewnością podium turnieju. Pomimo dużej rywalizacji celem Polaków jest wygranie zawodów, a triumf w ostatnim Amp Futbol Cup po świetnym finale z Rosją pokazał, że biało-czerwoni muszą być zaliczani do grona głównych faworytów imprezy.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-20 września 2020 r. w Krakowie i weźmie w nich udział 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza, tak duża impreza amp futbolu w Polsce. Mecz otwarcia z udziałem naszej reprezentacji odbędzie się 13 września na stadionie Cracovii. Losowanie grup zaplanowano na luty przyszłego roku.

Lewandowski ambasadorem ME w Amp Futbolu

fot.UMK

(umk.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *