Rusza przedsprzedaż Huawei Watch GT 2, bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace w zestawie

Podziel się:

fot.Huawei

Ruszyła przedsprzedaż smartwatcha Huawei Watch GT 2, nowego modelu w rodzinie inteligentnych zegarków Huawei przeznaczonych dla osób aktywnych.

Rekomendowana cena najnowszego urządzenia to 899 złotych. Osoby, które zdecydują się na zakup w okresie przedsprzedaży, czyli do 27 października, otrzymają bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace. Regularna sprzedaż zacznie się 28 października.

Huawei Watch GT 2 to następca modelu Huawei Watch GT, zegarka, który w ciągu roku od premiery sprzedał się na świecie w liczbie aż trzech milionów egzemplarzy. Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki bez potrzeby noszenia przy sobie telefonu, odbieranie połączeń telefonicznych, a bateria umożliwia nawet 14 dni pracy zegarka na jednym ładowaniu. Watch GT 2 wyróżnia się eleganckim designem oraz ekranem AMOLED, który zapewnia najwyższą jakość wyświetlania treści. Wersja męska zegarka będzie dostępna w dwóch wariantach: sportowym i klasycznym. W serii znajdzie się także Watch GT 2 dedykowany kobietom – do sprzedaży w Polsce trafi 18 listopada.

Bezkonkurencyjna żywotność baterii i szereg innowacji

Smartwatch Huawei Watch GT 2 został wyposażony w jeden z trzech najnowszych chipsetów Huawei, Kirin A1, zaprezentowanych podczas targów IFA 2019 w Berlinie. Dzięki zaawansowanej technologii, smartwatch wyróżnia się na tle konkurencji ultraniskim zużyciem energii 10uA/MHz – średnia dla tego segmentu w branży wynosi 30uA/MHZ. Dla użytkownika oznacza to, że Huawei Watch GT 2 może działać nieprzerwanie przez 14 dni.

Huawei Watch GT 2 został wyposażony w funkcję Bluetooth Call, która – po sparowaniu zegarka ze smartfonem – umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych z odległości do 150 metrów. Funkcja Bluetooth Call informuje m.in. o przychodzących wiadomościach SMS lub otrzymaniu komunikatów z mediów społecznościowych.

Nowy smartwatch Huawei wyróżnia się dużą pamięcią wewnętrzną, a użytkownik może zapisać w urządzeniu do 500 utworów mp3. Dzięki temu można słuchać muzyki na przykład podczas aktywności sportowych bez potrzeby noszenia przy sobie telefonu.

Stylowy design i prosta obsługa

Średnica tarczy Huawei Watch GT 2 wynosi 46 mm (1,39 cala), zegarek został wyposażony w dotykowy ekran AMOLED HD o rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Ekran automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków pogodowych i pory dnia. Szklana powierzchnia 3D ekranu zapewnia komfortową prezentację treści na wyświetlaczu. Przy krawędzi smartwatcha zainstalowano dwa przyciski, które służą do zmiany i uruchamiania wybranych funkcji.

Smartwatch będzie dostępny w dwóch wariantach: sportowym (kolor czarny) i klasycznym (kolor brązowy). W wariancie sportowym, pasek do zegarka wykonano z fluoroelastomeru – syntetycznego kauczuku o wysokiej odporności na działanie czynników termicznych i chemicznych. Model klasyczny wyposażono w pasek skórzany.

Profesjonalny asystent sportowy

Huawei Watch GT 2 obsługuje 15 trybów sportowych, m.in. bieganie, piesze wycieczki, jazdę na rowerze, triathlon i pływanie, przez co zapewnia precyzyjną analizę danych pod kątem różnych dyscyplin sportowych. Co więcej, przedstawia efekty ćwiczeń, a także informacje o czasie potrzebnym do pełnej regeneracji.

Urządzenie umożliwia również śledzenie i diagnozę 6 typowych problemów ze snem. Podczas snu zegarek monitoruje tętno, analizuje oddech i przyznaje ocenę ogólnej jakości snu. Smartwatch rejestruje wartości HRV (zmienność rytmu pracy serca) i przekazuje informacje dotyczące stresu użytkownika.

Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace

Huawei FreeLace to unikalne rozwiązanie, które łączy wygodę korzystania ze słuchawek bezprzewodowych z możliwością szybkiego parowania i ładowania za pomocą telefonu, z wykorzystaniem portu USB-C.

Słuchawki Huawei FreeLace zostały wyposażone w akumulator o pojemności 120 mAh. Ukryte w dousznej wkładce złącze USB typu C pozwala szybko naładować słuchawki poprzez podłączenie do dowolnego smartfona, tabletu lub komputera. Pięć minut ładowania zapewnia czas działania do czterech godzin, natomiast pełne ładowanie pozwala korzystać z urządzenia przez 18 godzin.

Huawei FreeLace wyposażone są w głośniki z 9.2 mm membraną dynamiczną, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Mikrofon słuchawek wyposażony jest w dodatkowy kanał wentylacyjny, co znacznie zmniejsza negatywny wpływ wiatru na rejestrację głosu.

Przedsprzedaż Huawei Watch GT 2 potrwa od 14 do 27 października – do zakupu dodawane będą bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace. Smartwatch będzie dostępny w przedsprzedaży w sieci Play i T-Mobile, a także w sieciach sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik i Neonet, oraz w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia i w oficjalnym sklepie internetowym Huawei – huawei.pl.  

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *