Nowy kierunek Ryanaira. Z Wrocławia polecimy na bajeczną grecką wyspę.

Podziel się:

fot.Ryanair

Pasażerowie irlandzkiego przewożnika Ryanair polecą z Polski na grecką wyspę Korfu. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu z lotniska we Wrocławiu od czerwca 2020 i staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira.

Na Korfu polecimy raz w tygodniu, a lot potrwa 2 godziny i 15 minut. Samoloty z Wrocławia będą startowały w każdy czwartek o godzinie 12.50, a z Korfu o godzinie 16.30. informuje Port Lotniczy we Wrocławiu.

Co warto zobaczyć na Korfu ?

Korfu, starożytna Kerkyra – górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży Albanii. Wyspę chętnie odwiedzają turyści, którzy mogą tu podziwiać starożytne zabytki, relaksować się na lazurowych plażach i cieszyć się temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza.

Na Korfu koniecznie trzeba zwiedzić stolicę wyspy, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Stolica to przede wszystkim urokliwe uliczki, ale także Stara Twierdza górująca nad portem. Kolejną atrakcją jest klasztor Vlacherna, klimatyczny biały budynek, do którego prowadzi wąski most zbudowany na wodzie.

Wypoczywając na Korfu, nie można pominąć oczywiście wspaniałych plaż, tj. Paleokastritsa Beach, Porto Timoni czy Rovinia Beach czy plaże na Cape Drastis, najdalej na północ wysuniętym punktem wyspy.

(pras)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *