Skoki narciarskie.PŚ 2020 Zakopane: Fantastyczne skoki Polaków, Kamil Stoch zwycięża , Dawid Kubacki trzeci !

Podziel się:

fot.UMWM

Kamil Stoch po raz 35 w karierze zwyciężył  konkurs Pucharu Świata tym razem na Wielkiej Krokwi w Zakopanem , trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki.

w 40 rocznicę rocznicę pierwszego konkursu pucharu Świata w Zakopanem prawdziwa euforia w Zakopanem mamy dwóch Polaków na podium. Kamil Stoch wygrał konkurs , drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a na trzecim miejscu podium znalazł się Dawid Kubacki dla którego jest to dziewiąte podium z rzędu.

Dziesiątki tysięcy kibiców dopingujących skoczków w stolicy Tatr pod Wielką Krokwią doczekali się podwójnego podium. Po pierwszej serii Kamil Stoch po skoku na odległość 137, 5 m zajmował trzecie miejsce , a liderem był Dawid Kubacki po skoku na odległość 140m.

W drugiej serii fantastyczny 140 m skok Kamila Stocha dał mu prowadzenie którego już nie oddał , Dawid Kubacki skacząc 133 m uznał wyższość Stefana Krafta 138 m który zajął drugi dzieląc ostatecznie dwóch Polaków na podium. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Piotr Żyła który zajął ósme miejsce po skokach na odległość (134,0 , 131,0 m)

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata :

  1. Karl Geiger                            Niemcy    931 pkt
  2. Stefan Kraft                          Austria     883 pkt
  3. Ryoyu Kobayashi                Japonia    881 pkt
  4. Dwid Kubacki                      Polska       824 pkt
  5. Marius Kinvik                     Norwegia   585 pkt
  6. Kamil Stoch                         Polska        574 pkt

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *