Szaleńczy pościg na Zakopinace.Padły strzały, kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany.

Podziel się:

fot.Policja

35-letek z Warszawy został zatrzymany po pościgu przez tatrzańskich policjantów.Mężczyzna pędził z prędkością 140 km/h przez co narażał życie wielu osób. Policjanci przy próbie zatrzymania uciekiniera oddali strzały ostrzegawcze, cały pościg zakończył się dla mężczyzny na płocie poinformował w poniedziałek asp.szt. Roman Wieczorek Oficer Prasowy KPP w Zakopanem.

W miejscowości Biały Dunajec podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę hondy na brytyjskich numerach rejestracyjnych, który jadąc lewym pasem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość wyprzedzając przy tym kolumnę pojazdów. Kierowca zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Policjanci drogówki rozpoczęli pościg .

Szaleńczy pościg i strzały

Uciekający samochód pędził miejscami z prędkością ponad 140 km/h. W okolicach Ustupu przed wjazdem do Zakopanego policjanci w poprzek drogi ustawili samochód, próbując zatrzymać szarżującego kierowcę. Ominął on jednak postawiony w poprzek samochód, lekko potrącając jednego z policjantów i kontynuował ucieczkę w kierunku Zakopanego.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze oraz w kierunku kół pojazdu. Ostatecznie przed rondem na ulicy Chramcówki uciekająca honda znalazła się w potrzasku. Dwa radiowozy z naprzeciwka zablokowały całą szerokość ulicy. Kierowca manewrując miedzy innymi pojazdami doprowadził do kolizji, która wyrzuciła pojazd na pobocze, kończąc szaleńczą ucieczkę na płocie.

Kierujący i pasażerka obywatelka Ukrainy zostali zostali zatrzymani przez policjantów .

35-latek z Warszawy może odpowiedzieć za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, doprowadzenie do kolizji oraz jazdę bez uprawnień pomimo orzeczenia sądu.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz dodatkowo wysoka grzywna poinformował asp.szt. Roman Wieczorek .

(KPP Zakopane)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *