Tarnów.Ustawka kiboli, policjanci wkroczyli do akcji.

Podziel się:

fot.Policja

Współpraca małopolskich policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa  udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść wczoraj na obrzeżach powiatu tarnowskiego.

Próba ustawki między kibolami wywiązała się przed meczem Resovii  Rzeszów  z Lechem Poznań.

  Przed tym sportowym spotkaniem, w godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie  informację, z której wynikało,  iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji.

Kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcieli konfrontacji z kibolami Lecha Poznań.

Na autostradę  A4,  którą przemieszczać miały się osobowe busy z pseudokibicami Lecha Poznań skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w  Krakowie.

Ustawka kiboli w lesie

Funkcjonariusze otrzymali od służb kryminalnych informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około 11:40 w gęstym ruchu autostradowym policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy,  kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby.  Dalej już pod nadzorem  policjantów OPP, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa.

W tym samym czasie policjanci z KMP Tarnów śledzili  kiboli  Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego.

Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń.  Tam na drodze polnej  prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej.

 Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań a autostradzie A4.  

Policja zapobiegła ustawce

 W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów. Gdyby nie policyjna interwencja doszłoby do bijatyki kiboli i być może tragicznych konsekwencji.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *