Tor Służewiec :Wielka gonitwa Strzegomia o Puchar Prezesa Rady Ministrów

Podziel się:

fot.org 

W najbliższą niedzielę 5 maja o 14.00 zainaugurowane zostaną oficjalne obchody 80-lecia Toru Służewiec. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Premier Mateusz Morawiecki.

Wydarzeniem dnia będzie gonitwa Strzegomia o Puchar Prezesa Rady Ministrów (godz. 16.30), w której zobaczymy pojedynek 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej przygotowujących się do startu w najważniejszym biegu dla trzylatków w sezonie – Derby.

Równie ciekawie zapowiada się gonitwa z udziałem zagranicznych jeźdźców o Puchar jubileuszu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej (godz. 15.10).

Miłośników kłusaków zainteresuje natomiast zapewne pierwszy wyścig dnia – Europejski Czempionat Powożących (godz. 14.00). W pozostałych 5 gonitwach także nie zabraknie emocji.

5 maja odbędzie się również uroczysta prezentacja znaczka pocztowego „80 lat Toru Służewiec”, który w tym dniu Poczta Polska wprowadza do obiegu. Autorką okolicznościowej emisji filatelistycznej, wydanej w nakładzie 180 tys. sztuk, jest Agnieszka Sancewicz. Znaczek utrzymany w kolorystyce czarno-białej przedstawia fotografię z wyścigów konnych.

W przerwach pomiędzy gonitwami odbywać się będę natomiast pokazy jeździeckie, w tym kawalerii, Natomiast Polski Związek Hodowców Koni poprowadzi „Festiwal małych koni”, w ramach którego m.in. będą przejażdżki na kucach.

Z myślą o najmłodszych tradycyjnie przygotowany zostanie duży plac zabaw, na którym dzieci będą miały możliwość skorzystania m.in. z przejażdżki kolejką elektryczną, mobilnego parku linowego oraz będą mogły spróbować swoich sił na dmuchańcu typu „góra wspinaczkowa” i poskakać na mini-bungee. Dodatkową atrakcją będzie fotobudka.

Warto wybrać się na niedzielną wycieczkę na Służewiec i poczuć jedyne w swoim rodzaju emocje sportowe związane z rywalizacją pięknych koni i dzielnych jeźdźców. Odkryć warszawską legendę, dać się porwać zabawie i miło spędzić czas w tym imponującym miejscu.

Jak najlepiej dostać się w niedzielę na Tor?
Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co kwadrans z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor “wyścigowym” autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.

Bilety wstępu od 9 zł. Bilety do nabycia również na www.ebilet.pl

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *