Totolotek Pucharu Polski – Lechia po raz drugi w historii z Pucharem

Finał Totolotek Pucharu Polski. Na PGE Narodowym Jagielonia Białystok przegrywa w doliczonym czasie 0-1 z Lechią Gdańsk . Artur Sobiech daje drużynie z Gdańska drugi triumf w historii rozgrywek o Puchar Polski.

Na stadionie PGE Narodowy w czwartek, 2 maja, było około 50 tys.

Zanim sędzia Frankowski dał znak do rozpoczęcia gry, odegrany został polski hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”. Minutą ciszy uczczono też pamięć Alojzego Jarguza, zmarłego niedawno byłego sędziego międzynarodowego, który jako pierwszy Polak prowadził mecze na mistrzostwach świata (w 1978 roku, także cztery lata później)

Zwycięskiego gola na wagę Pucharu Polski w 96 minucie zdobył Artur Sobiech który został wybrany piłkarzem finału Totolotek Pucharu Polski i otrzymał Złoty But Atlas. Prestiżową nagrodę przyznała komisja w składzie: dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski, trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz oraz szkoleniowiec kadry do lat 20 Jacek Magiera.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: Sobiech 90’+6

Żółte kartki: Arsenić (Jegiellonia) – Augustyn (Lechia)

Lechia: Zlatan Alomerović – Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Tomasz Makowski, Daniel Łukasik (90′ Steven Vitoria), Jarosław Kubicki – Konrad Michalak (69′ Artur Sobiech), Flavio Paixao, Lukas Haraslin (90’+8 Patryk Lipski)

Jagiellonia: Marian Kelemen – Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson – Marko Poletanović, Taras Romanczuk – Arvydas Novikovas, Jesus Imaz, Guilherme Sitya – Patryk Klimala