Tragedia podczas lotu. Na pokładzie zmarło dwumiesięczne dziecko.

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Tragiczne zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano podczas lotu liniami AirAsia z Kuala Lumpur do Perth.

Czterech lekarzy na zmianę wykonywało resuscytację przez dwie i pół godziny, próbując uratować dziecku życie, załoga na pokładzie natychmiast wewała pomoc,  około 5.30 rano czekały juz w gotowości służby medyczne z zespołem lekarzy czekając na samolot. Niestety dziecka nie dało się uratować.

Tragedia na pokładzie

Jak donosi australijski dziennik News jeden z pasażerów samolotu opisał tragiczny moment, kiedy dziecko „wzięło ostatni oddech i zwiotczało” na rękach.

Dziecko prawdopodobnie podróżowało z rodzicami, parą z Arabii Saudyjskiej.

Jedna z pasażerek opisała tragiczne chwile :

„Lecąc dziś rano do domu z Malezji, natknąłem się na najtrudniejszą sytuację, przez którą można przejść” – napisała Nadia Parenzee.

Pani Parenzee powiedziała, że ​​dziecko, o imieniu Farah, było „naprawdę niespokojne i ciągle płakało” od początku lotu.

„Rodzice ofiarowali mi dziecko z desperacją w oczach, wziąłam ją w ramiona i natychmiast przeczytałam Surę Fatiha (pierwszy rozdział Koranu). Wtedy mała Farah wzięła ostatni oddech i zwiotczała. Od razu wiedziałam, że coś jest strasznie nie tak i krzyczałam do pasażerów, aby sprawdzić, czy na pokładzie są lekarze ”. Pomimo 2,5 godzinnej resuscytację nie udało sie uratować dziecka.

Przypuszcza się , że niemowlę cierpiało na chorobę układu oddechowego.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości jest zawsze naszym priorytetem numer jeden i zgodnie z procedurą załoga lotnicza zwróciła się o pomoc medyczną podczas lądowania na lotnisku w Perth”, powiedział rzecznik AirAsia.

Linia lotnicza przeprosiła za wszelkie niedogodności spowodowane tragedią i oświadczyła, że ​​pomoże gościom w ponownej rezerwacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *