„Ukryta gra,, zobacz zwiastun filmu z gwiazdorską obsadą!

Podziel się:

fot.Krzysztof Wiktor Watchout Studio

„Ukryta gra”, najnowsza produkcja Watchout Studio („Bogowie”, Sztuka kochania”) z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem w reżyserii Łukasza Kośmickiego wejdzie do kin już 8 listopada. Dziś premierowo zobaczyć można zwiastun filmu.

Zwiastun filmu: „Ukryta gra” – zwiastun

Po nagrodach za montaż oraz Nagrodą Specjalną Jury za „propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego” na 44. FPFF w Gdyni, film „Ukryta gra ” zostanie zaprezentowany w Konkursie Filmów Polskich Camerimage.


Do kin w całej Polsce film wejdzie 8 listopada. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor i Aleksiej Sieriebriakow.


Oficjalną piosenkę z filmu wykonuje Ania Karwan. „The Secret Game” jest już dostępna w serwisach streamingowych: https://smarturl.it/KarwanSecret.

Ania Karwan – „The Secret Game” z filmu„UKRYTA GRA”

– „Ukryta gra” to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Naszym celem nie było budowanie bezpośrednich porównań czy analogii do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, a opowiedzenie ekscytującej historii. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności. – mówi Łukasz Kośmicki, reżyser i scenarzysta.

„Ukryta gra” – jeden ruch może zmienić historię
Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.  

Kto jest kim w grze o wszystko? 
Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz („Pod mocnym aniołem”, „W ciemności”) w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek („Nic osobistego”, „Outlander”), James Bloor („Dunkierka”), Aleksiej Sieriebriakow („Lewiatan”, „Ładunek 200″) i Corey Johnson („Kapitan Phillips”, „Ultimatum Bourne’a”).

Miejscem akcji jest Pałac Kultury  i Nauki w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry. Nieustająca tajemnica tego miejsca, nieodkryte pomieszczenia, tajne przejścia, które rzadko można oglądać w innych produkcjach filmowych, sprawią, że Pałac raz jeszcze staje się ikoną swoich czasów. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana PKiN jest jednym  z głównych bohaterów elektryzującej rozgrywki

30 października nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka „Ukryta gra”. Autorskie trio: Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki i Marcel Sawicki, stworzyło trzymającą w napięciu powieść szpiegowską. Pokazane tło wiszącego nad światem konfliktu nuklearnego jest doskonałym dopełnieniem fabuły filmu. Książka “Ukryta gra” pozwala zagłębić się w polityczne i militarne oblicze nadciągającego kryzysu przenosząc czytelnika między innymi na pokład sowieckiej łodzi podwodnej czy też do Pentagonu.

Po pierwszych pokazach festiwalowych „Ukryta gra” podbiła serca widzów i krytyków, którzy podkreślają, że to kino gatunkowe na światowym poziomie:

Nieprzewidywalny i trzymający w napięciu.
wp.pl

Świetny dreszczowiec.
Filmweb.pl

Kino, którego nie powstydziłby się James Bond.viva.pl

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *