Warszawa: 11,5 kg heroiny ukryte w walizkach.

Podziel się:

fot.KAS Warszawa

 Ponad 11 kg heroiny o wartości prawie 4,5 miliona złotych ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.Narkotyki zostały ukryte w walizkach podróżnego, obywatela Wielkiej Brytanii.

Akcja kontrolna przebiegała na warszawskim lotnisku Chopina. Funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) wraz
z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej skierowali uwagę na  przylot samolotu z Dohy. Bagaże podróżnego zaznaczyły psy służbowe Loca i Nutka przeszkolone do wykrywania środków odurzających, co było impulsem do poddania prześwietleniu dwóch wytypowanych przez psy walizek. Naszych psich funkcjonariuszy, nie zmylił zapach mieszanki egzotycznych przypraw, które podróżny umieścił w bagażach.  

Uzyskany obraz RTG wskazał na możliwość podwójnego dna w walizce, w związku z czym, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podjęli decyzję o szczegółowej kontroli bagażu podróżnego. Po otwarciu obu walizek, pomiędzy ich ściankami w podwójnych dnach, ukryte było osiem pakietów oklejonych folią i taśmą, zawierających granulat koloru beżowego. W tym samym czasie obywatel Wielkiej Brytanii był poddawany kontroli granicznej przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wstępne badania narkotestem wskazały, że jest to heroina. Wynik testu potwierdziły szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej.

Łącznie, w dwóch walizkach 51 letni obywatel Wielkiej Brytanii przemycał ponad 11 kg heroiny. Z takiej ilości narkotyku, można wyprodukować blisko 25 tysięcy „działek”, które, co najważniejsze, nie trafią już na polski rynek oraz krajów Unii Europejskiej.

Podróżny został zatrzymany. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Dalsze postępowanie w sprawie przemytu prowadzi Placówka Straży Granicznej Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

To kolejne w ostatnim czasie ujawnienie heroiny na Lotnisku Chopina. Na początku października, mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali u dwóch podróżnych ponad 8,5 kg heroiny, która także została ukryta w podwójnych dnach walizek.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *