Wojsko Polskie wzbogaci się o nowoczesne gogle noktowizyjne.

Podziel się:

fot.MON

Zawarta umowa ma na celu nowoczesnego sprzętu dla Wojska Polskiego.Umowa przewiduje dostawę 128 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3, 554 Gogle noktowizyjne z PCO należą do jednych z najlepszych.

Podpisana w czwartek, 24 października umowa między PCO S. A., a Inspektoratem Uzbrojenia przewiduje dostawę 128 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3, 554 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3AM oraz 655 kpl. gogli noktowizyjnych MU-3ADM na potrzeby Wojska Polskiego. 

Nowoczesne gogle dla Wojska Polskiego

– Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest bezpieczeństwo Polski i Polaków. Aby ten priorytet został zrealizowany Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Wszędzie i zawsze, tam, gdzie jest to możliwe ten sprzęt powinien pochodzić z polskiego przemysłu zbrojeniowego – powiedział szef MON.

Gogle noktowizyjne są zaawansowanymi, pasywnymi urządzeniami o wysokich parametrach wykrywania, rozpoznania i identyfikacji. Dostawy gogli będą realizowane w latach 2019-2020.

Jest to już kolejna umowa na dostawy sprzętu noktowizyjnego i termalnego na potrzeby Sił Zbrojnych RP, jaką Inspektorat Uzbrojenia zawarł w ostatnich latach z polskim producentem wyrobów optoelektronicznych PCO S.A.

Gogle noktowizyjne z PCO należą do najlepszych. Rozmawiałem na temat tego produktu z żołnierzami, którzy chwalą je przede wszystkim za to, że są lekkie i za to, że spełniają najwyższe parametry jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt – poinformował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości podpisania umowy na dostawy wyposażenia noktowizyjnego dla Wojsk Lądowych.

(mon.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *