Wrocław – Gitarowy Rekord Guinessa 2019 zobaczymy kolejny rekord?

Podziel się:

fot.org 

1 maja, jak co roku, wrocławianie i goście po raz piętnasty podejmą próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką promującą miasto w całej Europie. Najwyższe światowe wyniki i tak od lat należą do Wrocławia, gdzie wspólnie zagrały 7356 gitary i jest to oficjalny rekord!

Hey Joe

Aby zagrać na na Gitarowym Rekordzie Guinnessa wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się na wrocławskim Rynku o godz. 10.00 – podczas niej uczestnicy posłuchają koncertów zaproszonych gwiazd gitary i wspólnie z innymi zagrają przygotowane utwory.

W hołdzie dla Ryszard Riedla

W tym roku przypada 25 rocznica śmierci Ryszarda Riedla, który dla wielu polskich miłośników gitarowego grania jest postacią legendarną.

1 maja we Wrocławiu zagramy wspólnie przebój zespołu Dżem  “Naiwne Pytania”, znany też jako “W życiu piękne są tylko chwile”. Zaśpiewa go z nami syn Ryśka –  Sebastian Riedel.

Scena główna, Rynek

1.05.19 godz.10.00 – 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2019
Zagraj z nami! Potrzebujemy 7411 gitar i Ciebie!

Pergola 1-3 maja

1.05.19 start godz. 17.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień I
SLADE, THERION, NAPALM DEATH, ORGANEK, NOCNY KOCHANEK, COMA.

2.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień II
ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, ALBO INACZEJ, IRA, TEN TYP MES, ROSALIE., DECAPITATED, CLOCK MACHINE, FLIRTINI, HUNTER.

3.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień III
TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., KASIA NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, GOORAL.

Do pobicia rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar, ale mile widziane również inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo, bałałajki. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia wzmacniaczy do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Aby zagrać nie trzeba być pełnoletnim.

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska.

Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd. Bilety będą do nabycia podczas rejestracji.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *