Zenek Martyniuk towarzyszył poczas kontroli ITD. „Akcent” na bezpieczeństwo

Podziel się:

fot.GITD 

Ponad 15 tys. kontroli pojazdów ciężarowych, blisko 5,3 tys. kontroli trzeźwości, 1130 skontrolowanych autokarów i aż 130 tys. zarejestrowanych przypadków przekroczenia prędkości – to tylko niektóre efekty wakacyjnych działań Inspekcji Transportu Drogowego. Do apelu szefa ITD o bezpieczną i przepisową jazdę przyłączył się lider zespołu Akcent, Zenon Martyniuk.

Półmetek akcji ITD, „Bezpieczne wakacje” z „Akcentem”

Część kontroli prowadzonych w Białymstoku zakończyła się nietypowym akcentem… Do akcji Inspekcji przyłączył się Zenon Martyniuk. Wspólnie z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego apelował o bezpieczną, przepisową i rozsądną jazdę.

Cieszę się, że jeździsz tak sprawnym samochodem. Gratuluję i chciałbym Ci wręczyć tego krokodylka –  gratulował kierowcom, którzy kontrolę Inspekcji przeszli bez zastrzeżeń, Zenon Martyniuk. Kierowcy nie kryli zaskoczenia, kiedy otrzymywali maskotkę ITD z rąk znanego wokalisty.

Apeluję do kierowców o przestrzeganie przepisów, o to aby jeździli wypoczęci, trzeźwi, sprawnymi pojazdami, bo wtedy wakacje mogą być bezpieczne, a ITD do końca wakacji będzie zapewniać to bezpieczeństwo na drodze – mówił Alvin Gajadhur, Szef Inspekcji Transportu Drogowego.

Przed nami jeszcze kilka tygodni wakacji. Zdejmijmy nogę z gazu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, zachowajmy bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami. Pośpiech jest złym doradcą, a brawurowe wyprzedzanie niejednokrotnie kończyło się tragicznie – ostrzegał kierowców Zenon Martyniuk, lider zespołu Akcent. Nie pierwszy raz wspieram działania Inspekcji Transportu Drogowego – bezpieczeństwie na drodze warto ciągle mówić i przypominać o podstawowych zasadach – podkreślił.

Trwa akcja „Bezpieczny autokar”

Od początku wakacji inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą kontrole autokarów w ramach akcji „Bezpieczny autokar – Wakacje 2019”. Inspektorzy reagują również na sygnały wpływające od rodziców lub opiekunów wycieczek. Do tej pory sprawdzono 1130 autokarów.  Zatrzymano 55 dowodów rejestracyjnych (4,9%), w tym w 12 przypadkach (1%) ze względu na fatalny i zagrażający bezpieczeństwu pasażerów stan techniczny pojazdów, konieczne było również wydanie zakazów dalszej jazdy. W 293 (26%) przypadkach czynności zakończono nałożeniem mandatów karnych.

O co najmniej 23 km/h za dużo

Inspekcja prowadzi systematyczny nadzór na niebezpiecznych odcinkach dróg z wykorzystaniem fotoradarów. Od początku wakacji urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów zarejestrowały 134 tys. naruszeń. Najwięcej – 2,5 tys. – zarejestrowano w Gliwicach. Średnio w wakacje kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość o 23 km/h. Natomiast niechlubny rekordzista pędził w Warszawie ul. Pułkową mając na liczniku 157 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h.

(gitd)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *