Do Berlina z PKP Intercity – łatwiej i taniej

Podziel się:

fot.PKP

PKP Intercity wprowadziło ułatwienia dla podróżujących do Niemiec. Od 23 października 2018 roku pasażerowie nie muszą już drukować biletów, a ich zakup online możliwy jest zarówno w kierunku z Polski do Niemiec, jak i ze stolicy Niemiec lub z Frankfurtu nad Odrą do Polski.

Zniesienie obowiązku wydruku biletów kupionych przez Internet na pociągi łączące Warszawę i Trójmiasto z Berlinem to duże ułatwienie dla pasażerów, ponieważ od teraz mogą okazać je konduktorowi na ekranie smartfona, komputera lub tabletu.

Co więcej, w systemie sprzedaży internetowej PKP Intercity e-IC można kupić zarówno bilet na przejazd jednym z bezpośrednich pociągów łączących Warszawę lub Trójmiasto z Berlinem, jak też bilet na przejazd z Berlina lub z Frankfurtu nad Odrą do Polski. Możliwy jest także zakup biletu powrotnego – w obie strony. Co ważne, w formule „tam/powrót” bilet na każdy z kierunków można odrębnie zwrócić lub wymienić (z zastrzeżeniem warunków ofert specjalnych).

Do Berlina nie tylko łatwiej, ale i taniej

Na połączenia do Berlina od 1 listopada na pasażerów czeka więcej biletów w promocyjnych cenach. Na połączenia z Warszawy, Trójmiasta czy Bydgoszczy najtańszy bilet kosztuje już 24,90€, a z Poznania zaledwie 14,90€. Oferta z Warszawy, Trójmiasta i Bydgoszczy podzielona jest na 5 progów promocyjnych przechodzących płynnie od 24,90 do 42,90€ – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Cena podstawowa z Warszawy wynosi 52,60€, zatem osoby planujące podróż z wyprzedzeniem mają możliwość uzyskać bilety ponad dwa razy tańsze.

Natomiast na pociągi z Poznania do Berlina obowiązywać będą 3 progi promocyjne: 14,90€, 19,90€ oraz 24,90€. Cena podstawowa na połączenia wynosi 39,80€. Liczba biletów objętych danym progiem promocyjnym jest ograniczona, dlatego im szybciej dokona się zakupu biletu, tym taniej można pojechać. Powyższe ceny obowiązują w klasie 2, natomiast atrakcyjnymi cenami promocyjnymi  będą objęte także przejazdy w klasie 1.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.