FC Bayern Monachium i University of Denver podejmią współpracę szkoleniową dla młodzieży.

Podziel się:

fot.(pras.)

FC Bayern i University of Denver ogłosiły dziś szerokie partnerstwo, w którym jeden z najbardziej utytułowanych klubów sportowych podzieli się swoją filozofią coachingu i doświadczeniem z młodymi zawodnikami, którzy chcą rozpocząć karierę sportową, jednocześnie kończąc studia wyższe w Stanach Zjednoczonych. 

“FC Bayern angażuje się w rozwój piłki nożnej na wszystkich poziomach w USA”, powiedział Jörg Wacker, Członek Zarządu FC Bayern ds. Internacjonalizacji i strategii. “Cieszymy się, że możemy współpracować z wiodącą uczelnią, która ma w kraju jeden z najlepszych programów NCAA Division I College Soccer, co czyni naszą ambicję stworzenia wielu ścieżek dla młodych, którzy chcą rozpocząć karierę w piłce nożnej” – dodał.

Niemiecka potęga i historyczna prywatna uczelnia zgromadzą się w tym unikalnym sojuszu, aby wymienić techniki coachingowe i doświadczenia, przynosząc korzyści uczniom w programie piłkarskim, którzy będą mieli okazję wziąć udział w wymianie kulturalnej w Monachium. Kwalifikujący się zawodnicy z FC Bayern mogą również skorzystać z wyjątkowych programów sportowych i edukacyjnych Uniwersytetu Denver.

“Mamy stałą obecność w USA, pozwalając nam na ciągłe uczenie się o kulturze tego kraju, którego wyższe wykształcenie za sprawą sportu jest ważnym elementem” – powiedział Rudolf Vidal, prezydent Bayernu Monachium w Ameryce. “Dzięki University of Denver umożliwiamy młodym sportowcom osiągnięcie doskonałości akademickiej oraz najlepszego rozwoju na polu” – dodał.

Sojusz ma inne zalety, w tym dostęp do obiektów sportowych uniwersytetu na obozy szkoleniowe, a także współpracę w zakresie programów badawczych, które FC Bayern może wykorzystać do zbadania konkretnych projektów partnerskich, psychologii sportu i żywienia. Ponadto wszyscy pracownicy FC Bayern, w tym zawodnicy, mają możliwość ukończenia kursów online.

“Dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu edukacji, a poprzez partnerstwo z FC Bayern będziemy również dostarczać globalny program piłkarski” – powiedziała Rebecca Chopp z University of Denver Chancellor. “Jako instytucja edukacyjna będziemy w stanie wspierać klub w ich inicjatywach badawczych, a także zaoferować swoim pracownikom doskonałe możliwości edukacyjne w USA”

FC Bayern działa od 2014 roku, aby pomóc zwiększyć poziom gry w Ameryce Północnej. Klub osiągnął sukces dzięki szeroko zakrojonym programom dla kibiców z Global Premier Soccer, a ostatnio także elitarnemu programowi rozwoju graczy ze stroną MLS, FC Dallas. Niemieccy giganci są obecni na jednym z najwyższych poziomów akademickich dzięki partnerstwu z Uniwersytetem Columbia, wspierając program ich Mistrzostwa Sportowego.

Kierownik University of Denver, Jamie Franks dodał: “Jestem podekscytowany tym partnerstwem, które da naszym pracownikom możliwość skorzystania i zaobserwowania najlepszych praktyk coachingowych, które pomogły rozwinąć światowej klasy talenty, w tym Philipp Lahm, Thomas Müller i Mats Hummels , abyśmy mogli wrócić do naszego programu, aby wyszkolić naszych studentów-sportowców. Z niecierpliwością oczekujemy również tego partnerstwa otwierającego drzwi do potencjalnych wymian kulturalnych, możliwości akademickich i zagranicznych wycieczek, aby pomóc naszym studentom-studentom i Uniwersytetowi w Denver w przyszłości “.

(FCB.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.