Festiwal BUKOVINA 2018 ICE Kraków

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak luqevents.pl

BUKOVINA Resort od lat angażuje się w rozwój i promocję regionu Podhala, z którego się wywodzi. Jako Partner dla Krakowa, współtworzy największe imprezy kulturalne stolicy Małopolski.

W sobotni wieczór w centrum kongresowym ICE Kraków publiczność mogła zobaczyć znakomite widowisko w dwóch odsłonach.

W pierwszej części Festivalu Bukovina odbyła się inscenizacja góralskiego „Wesela”, wystąpiły zespoły regionalne z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Gronia, Jurgowa i Czarnej Góry , a więc nie zabrakło ,,góralskich klimatów,, śpiewu , tańców  góralskich przyśpiewek z tego jakże pięknego regionu i okolic Bukowiny Tatrzańskiej. Wesele góralskie jakie mieliśmy okazję zobaczyć było inspirowane tradycją góralską jaka istnieje do dziś. Jest to tradycja która od lat towarzyszy na weselach w tym regionie , jak dowiedzieliśmy się od występujących w tej inscenizacji po zakończeniu Festivalu.

Druga część Festivalu Bukovina to premierowe wykonanie I koncertu skrzypcowego “Visions” Stanisława Słowińskiego; jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Podczas Festiwalu BUKOVINA Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszył zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO, pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty – Marka Mosia.

Festival Bukovina znakomicie połączył te dwa nurty z jednej strony tradycji , a z drugiej wspaniałych kompozycji muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.