Imladris powraca, zapraszamy wszystkich spragnionych dużej dawki fantastyki na konwent jak za dawnych lat w dniach 9-11.XI.2018 roku do Liceum nr XLII w Krakowie

Podziel się:
Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką organizowany przez Fundację  „Historia Vita” i krakowski fandom fantastyki powraca w tym roku w swojej siedemnastej już odsłonie . W tym roku  termin tego niezwykłego wydarzenia to 9. do 11. listopada 2018 roku. Gospodarzem wydarzenia jeśli chodzi o lokalizację ponownie jest Liceum nr 42 w Krakowie przy ulicy Studenckiej 13. Jak co
roku nie zabraknie wielu atrakcji dla wszystkich uczestników – paneli dyskusyjnych, prelekcji, konkursów czy pokazów gier – oraz znakomitych gości , a w śród nich między innymi  Andrzej Pilipiuk, Staszek Mąderek , Witold Jabłoński, oraz Paweł Majka.
Imladris to doskonała okazja by spotkać się w grodzie Kraka z innymi miłośnikami szeroko pojętej fantastyki, jakże cz esto obecnej dziś  zarówno w literaturze, komiksie, grze czy filmie i serialu.

W tym roku mija 20. lat od pierwszego historycznego Imladrisu, który odbył się w Krakowie w styczniu 1998 roku. Z tej okazji chcemy wspólnie z wszystkimi pasjonatami fantastyki odbyć  sentymentalną podróż w zcasie odkrywając  , jak rozwijała się twórczość fantastyczna w naszym kraju jak i na świecie. Jakie książki fantastyczne czytaliśmy wtedy , jak sytuacja fantastyki wyglądała wówczas w tak zwanym kulturowym mainstreamie. Jeśli więc zastanawiasz się na jakie szczepy dzielili się  Elfowie Świata Śródziemia, ilu nadrektorów dotychczas posiadał Niewidoczny Uniwersytet ze Świata Dysku czy też chcesz dowiedzieć się kto faktycznie strzelił pierwszy – Han Solo czy może Greedo? – najlepszy miejscem by dowiedzieć się tych i wielu innych rzeczy jest Imladris.

Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi łącznie 50 zł za udział we wszystkich trzech dniach konwentu. Istnieje również możliwość zakupienia wejściówki przez Internet w obniżonej cenie 40 zł, nie póżniej niż 28 pażdziernika 2018.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.imladris.org.pl oraz na naszą stronę na Facebooku.
(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.