Kolejny rekord „Kler” ponad 4 miliony widzów. Wynik Avatara pobity.

Podziel się:

fot. Bartek Mrozowski /Kler

Minął niespełna miesiąc od premiery ,,Kler,, nowa produkcja Wojtka Smarzowskiego osiągnęła rekordową frekwencję 4 144 061 widzów i tym wynikiem przebił superprodukcje Jamesa Camerona kosztującą 237 mln dolarów  czyli samego ,,Avatara,, Warto wspomnieć o rekordzie poza granicami naszego kraju , gdzie Kler  niedawno pobił rekord jako polska produkcji za granicą, gromadząc 1,32 mln dolarów z samych  pokazów w Irlandii  i Wielkiej Brytanii.. Obraz, o którym rozpisują się prestiżowe zachodnie media, na czele z „The New York Times” i „The Guardian”,

Wszystko wskazuje na to, że Kler ma szanse przebić słynną polską produkcję ,,Quo vadis,, która z liczbą 4 300 351 widzów od 17 lat jest najpopularniejszą produkcją.

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to historia trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

(pras.)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.