Lotnisko Chopina będzie oferowało 114 tras regularnych i 40 czarterowych- Zimowy rozkład lotów

Podziel się:

Lotnisko Chopina fot. pras

Bezpośrednie połączenia z Marokiem oraz z dwoma lotniskami w stolicy Wielkiej Brytanii – to tylko niektóre propozycje w nowym, zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje na Lotnisku Chopina w Warszawie.

1 października zostanie uruchomione połączenie na lotnisko Londyn Gatwick. Nowa trasa wiąże się z powrotem na do Warszawy, po kilku latach nieobecności, brytyjskiego przewoźnika EasyJet. Brytyjska linia rozpoczęła z dniem startu sezonu zimowego, tj. 28 października, loty do Genewy, Bazylei i Berlina Tegel.

Także od 31 października, za sprawą linii WizzAir, będzie można polecieć do egzotycznego Marrakeszu. Węgierski przewoźnik uruchomił już także połączenie z Wiedniem, a LOT – od 29 grudnia – rozpocznie loty do Turynu.

Polski Linie Lotnicze w styczniu rozpoczną także regularne rejsy do London City. Tym samym ze warszawskiego portu będzie można już dolecieć już na cztery lotniska stolicy Wielkiej Brytanii.

Jakie jeszcze zmiany zajdą zimą na Lotnisku Chopina? Przede wszystkim warto podkreślić zwiększenie przez LOT i Turkish Airlines liczby połączeń na trasie Warszawa – Stambuł. Polski przewoźnik zwiększy liczbę rejsów z 5 do 12 tygodniowo, natomiast tureckie linie od 3 listopada zaproponują w każdą sobotę, dodatkową szóstą rotację, obsługiwaną przez szerokokadłubowy Airbus A330.

Ciekawą propozycję dla pasażerów korzystających z warszawskiego portu ma także Qatar Airways. Katarskie linie, 28 października 2018 r., zmieniły wykorzystywany dotychczas na wieczornych połączeniach średniej wielkości samolot A320 na większego i nowocześniejszego Boeinga 787 Dreamliner. Ponadto wzrośnie także liczba lotów do Dohy – z 14 do 16 tygodniowo. W poniedziałki i piątki do stolicy Kataru będzie można polecieć trzy razy dziennie. W te dni arabski przewoźnik skieruje na tę trasę dodatkowego Airbusa A330.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.