Lotto Ekstraklasa -Trener Sa Pinto i Andre Martins przed meczem Legia Warszawa – Wisła Kraków

Podziel się:
– Trenowaliśmy ciężko w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Jesteśmy dumni, że coraz więcej naszych zawodników wyjeżdża na zgrupowania kadr narodowych. To nie jest jednak najlepsza sytuacja, ponieważ nie masz wszystkich zawodników na treningach – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Wisłą Kraków trener Legii, Ricardo Sa Pinto.
 
 
Trener Ricardo Sa Pinto:
 
– Na początku chciałbym przywitać się z moimi przyjaciółmi, trenerami-stażystami siedzącymi na tej sali. Najlepiej pracuje się ze wszystkimi zawodnikami z kadry, ponieważ istnieje możliwość przeprowadzenia wszystkich treningów, czy to indywidualnych czy zespołowych. W przerwie skupiliśmy się na treningach indywidualnych. Ważne było dla nas, aby ci, którzy wrócili z kadry, odpoczęli. Treningi były odpowiednio przygotowane, jeśli chodzi o ich natężenie. 
 
Każdy zawodnik, który powrócił z reprezentacji jest praktycznie gotowy do gry. To prawda, Cierzniak nabawił się kontuzji na treningu i nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu. Mam dwie opcje – Arkadiusz Malarz, kapitan, lider, będący obecnie w świetnej formie oraz Radosław Majecki, który jest głodny gry. Problemy Radosława Cierzniaka nie są na szczęście poważne. 
 
Jarosław Niezgoda powrócił do treningów, nie jest jednak jeszcze gotowy do gry. Rozpoczęliśmy proces jego integracji z zespołem i zrobimy wszystko, aby powrócił do składu jak najszybciej. Najlepszy system gry to taki, w którym wygrywamy mecze. Powinien być przede wszystkim dopasowany do zawodników. System liczy się tylko na początku. Od tego wychodzimy, później to wszystko może ulec zmianie. Wszystko zależy od przebiegu i dynamiki gry. Mówię to, aby objaśnić kibicom kwestie taktyczne. 
 
Andre Martinsa znałem wcześniej, trenował pod moją wodzą w Sportingu. Zanim przyszedł do nas, nie grał przez długi okres czasu. Jestem zadowolony, że udało mu się powrócić do pełni sił tak szybko. To wszystko dzięki jego zaangażowaniu na treningach. 
 
Nasze nastawienie jest takie same przed każdym meczem – zawsze chcemy wygrywać. Oczywiście, mecze z Wisłą, ze względu na historię rywalizacji, są wyjątkowe. My mamy 60 zwycięstw, oni również. To są jednak detale. Znamy historię pojedynków pomiędzy tymi klubami, najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Musimy potraktować ten mecz, jak każdy inny. 
 
 
 
Andre Martins: 
 
– Tak jak wspominałem w wywiadach, polska liga jest bardzo wyrównana. Każdy może wygrać z każdym, każde spotkanie jest bardzo trudne. Mamy bardzo dobry zespół oraz sztab szkoleniowy. Poza tym atmosfera w szatni jest wspaniała. Mam doskonałe warunki do trenowania, dzięki czemu mogę skupić się tylko na piłce. 
 
Z Cafu rozmawiamy w tym samym języku, w piłce nożnej nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Mamy doskonałych zawodników w środku pola. Każdy z nas trenuje ciężko aby pokazać trenerowi, że zasługuje na grę. Najważniejsze jest to, aby grać dla dobra drużyny. Z takimi zawodnikami w środku pola jest to łatwiejsze.
 
 
 
Legia Warszawa – Wisła Kraków
 
21 października 2018 r.
 
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.