Slipknot pierwszą gwiazdą Mystic Festival!

Podziel się:

Fot. materiały prasowe / TAURON Arena Kraków

Jedną z gwiazd nadchodzącej edycji Mystic Festival będzie Slipknot. Festiwal odbędzie się w dniach 25–26 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników Polskich. Tam też będzie druga scena oraz miasteczko festiwalowe.

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90. w mieście Des Moines w stanie Iowa, w USA. Szybko zyskał miano najbardziej enigmatycznego, prowokacyjnego i agresywnego zespołu ostatnich lat. Do tej pory formacja dostała 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór „Before I Forget”), a na jej koncie są 44 złote płyty oraz 13 platynowych. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń!

Fani Slipknot to wyjątkowo niezłomna oraz wszechobecna grupa ludzi – ostatni album kapeli „.5: The Gray Chapter”, zadebiutował w pierwszej piątce zestawień najlepiej sprzedających się płyt w 19 krajach (USA #1, Japonia #1, Wielka Brytania #2, Australia #1, Rosja #1, Niemcy #2), a status Złotej lub Platynowej Płyty zyskał w 9 państwach. Od wydania ostatniego krążka liczba fanów stale rośnie, czego dowodem jest imponująca liczba odtworzeni w serwisie Spotify, 12 października 2018 roku Slipknot osiągnął 1,5 mln streamów dziennie. Slipknot bez wątpienia jest jedną z tych formacji, która ma ogromny wpływ na dzisiejszą kulturę popularną oraz jest inspiracją dla wielu artystów, nie tylko rockowych i metalowych.

Informacje o kolejnych zespołach już wkrótce!

(pras.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.