Święto Książki – już w czwartek ruszają 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Podziel się:

Ponad 600 wystawców z 20 krajów, spotkania z blisko 700 autorami i tysiąc godzin wydarzeń towarzyszących – tak zapowiadają się 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które rozpoczynają się już w czwartek, 25 października.

W tym roku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywać się będą od 25 do 28 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej. Organizatorzy zaplanowali liczne spotkania z autorami książek z Polski i zagranicy, pokazy teatralne oraz konkursy dla czytelników. Nie zabraknie również ciekawych przedsięwzięć dla najmłodszych oraz spotkań dedykowanych branży wydawniczo-księgarskiej. Podczas targów rozstrzygnięte zostaną najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy literackie. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Szwecja.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się najbardziej popularni polscy autorzy, między innymi Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, Jakub Małecki, Anna Dymna, Marek Krajewski, Mariusz Szczygieł, Beata Pawlikowska i Katarzyna Bonda. Pełna lista gości dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia. Obecność na imprezie potwierdziły wszystkie najważniejsze wydawnictwa. Oprócz tradycyjnych książek, odwiedzający targi będą mogli również nabyć nowinki technologiczne projektowane z myślą o czytelnikach.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 70 tys. zwiedzających. Wydarzenie to ma formułę święta książki w całym mieście. Również poza terenem imprezy odbywać się będą spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.ksiazka.krakow.pl

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.