Udawali grzybiarzy..W lesie mieli worki z konopiami indyjskimi.

Podziel się:

fot.Policja

Zapewniali że wracają z grzybów, dwaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów z Gostynia, po tym jak z lasu wynosili worki z świeżo ściętym ziołem konopii indyjskich.

Uprawa konopii przez 20 i 30 latka została skutecznie rozpracowana  przez policjantów z wydziału kryminalnego, grozi im do 10 lat więzienia.

Fałszywi grzybiarze, kominiarki rękawice i sekatory..

Mężczyźni zostali zatrzymani gdy wychodzili z lasu , początkowo tłumaczyli że byli na grzybach, jak się okazało mieli przy sobie  kominiarki, sekatory oraz rękawice, w ukrytych w zaroślach workach zamiast grzybów było ponad 25 kilogramów marihuany poinformowała Monika Cyruk z Policji w Gostyniu.

Cała uprawa znajdowała się w ustronnym miejscu w kompleksie leśnym gdzie kryminalni zabezpieczyli kilka krzewów tej rośliny o wysokości od 2,5 do 3 metrów.

Policja przeszukała również domy, oraz pomieszczenia gospodarcze oraz samochody zatrzymanych gdzie również znaleziono niewielką ilość narkotyków.

Zatrzymani usłyszeli zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości marihuany. Zastosowano wobec nich środki  zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego . Grozi im nawet do 10 lat więzienia

(Policja wielkopolska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *