28. Finał WOŚP już gra na Allegro!

Podziel się:

fot.pras

Allegro oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach internetowych 28. Finału WOŚP. Dzięki tradycyjnemu zaangażowaniu Allegro w coroczną akcję Orkiestry, wystartowały właśnie licytacje przedmiotów i wyjątkowych spotkań ze znanymi i lubianymi osobami, a także drobnych przedmiotów przekazanych na cel zbiórki przez internautów. Aukcje Allegro dla WOŚP można śledzić na stronie aukcje.wosp.org.pl. Tylko w ubiegłym roku na aukcjach wystawiono 165 tysięcy ofert i zebrano ponad 12 milionów złotych.

Allegro dla WOŚP gra już 20 lat. Przez ten czas, internetowe licytacje stały się nieodłącznym elementem Finału. Z końcem każdego roku Allegro, na kilka tygodni, staje się największą w Polsce charytatywną galerią handlową, a na aukcjach można znaleźć naprawdę wszystko. Od drobnej biżuterii czy słoika domowych ogórków po drewniany dom z bali czy zabytkowe samochody dla kolekcjonerów. Każdy znajdzie coś dla siebie, każdy może też podarować coś od siebie.

Wszystkie oferty dostępne w aukcjach Allegro dla WOŚP będzie można przeglądać na dedykowanej stronie: aukcje.wosp.org.pl, będą one też łatwo odróżnialne na Allegro, dzięki czerwonym oznaczeniom „28. Finał WOŚP”. Równocześnie rusza serwis rzeczyodserca.pl, gdzie każdy może opowiedzieć na wideo historię swojej Rzeczy od Serca, podarowanej na aukcje Allegro dla WOŚP. Nagrania te można wygodnie udostępnić w mediach społecznościowych, promując w ten sposób dodatkowo swoją ofertę. Filmy w serwisie opublikowali już: Jurek OwsiakAndrzej GrabowskiRed Lipstick MonsterMałgorzata GersdorfSzymon Majewski i inni.

Licytacje są co roku kolorowe, ciekawe i pełne humoru. I nie przestają zaskakiwać swoją pomysłowością! Ale to przede wszystkim realna i bardzo wymierna pomoc dla tysięcy małych pacjentów w polskich szpitalach. Nasza współpraca z Allegro trwa już 20 lat i przez ten czas na konto Fundacji trafiło z aukcji ponad 64 miliony złotych! Nie wyobrażam sobie Finału WOŚP bez  internetowych licytacji

Jurek Owsiak

Aukcje Allegro dla WOŚP mają swoich stałych darczyńców i fanów. Najdroższą w historii była oferta spędzenia wspólnego dnia w Brukseli z Donaldem Tuskiem. Zwycięzca zapłacił za taką możliwość ponad 370 tysięcy złotych. Kolejne na liście TOP aukcji są Amerykański Chopper za 230 tys. zł i legendarny Rolls – Royce za 211 tys. zł. Kwoty zbierane na aukcjach Allegro dla WOŚP to jednak przede wszystkim suma dziesiątek tysięcy mniejszych transakcji. W ubiegłym roku na Allegro wystawiono 165 tysięcy licytacji. Rekordzista wśród sprzedawców wystawił na aukcje prawie 2 tysiące przedmiotów. Z kolei rekordzista wśród kupujących wygrał, w ciągu wszystkich lat swojego zaangażowania w aukcje dla WOŚP, ponad 500 licytacji!

Allegro to idealne miejsce do wspierania WOŚP i warto pamiętać, że na licytację możemy przekazać nie tylko przedmiot, ale także swój talent czy czas. Nie brakuje bowiem ofert związanych z lekcjami makijażu, gotowania, rękodzieła czy doskonalenia jazdy samochodem. Pamiętamy też te unikatowe, jak wygłoszenie mowy ślubnej przez Szymona Majewskiego czy zmywanie naczyń przez Jurka Owsiaka. To fenomenalne, że nasza platforma jest dla Polaków naturalnym narzędziem do pomagania. W tym roku na naszych klientów czekają równie ciekawe aukcje. Już teraz można licytować wizytę na planie kultowego serialu “Świat według Kiepskich” od Andrzeja Grabowskiego, wyjątkową replikę auta z serialu „Knight Rider” czy szkolenia z języków programowania od ekspertów z Allegro

Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro

Przez ostatnie 20 lat aukcje Allegro dla WOŚP zmieniały się wraz z rozwojem technologicznym Allegro. W tym roku Fundacja WOŚP jako pierwsza skorzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych i aukcje odbędą się bezpośrednio w allegro.pl, a nie tak jak wcześniej w osobnym serwisie charytatywni.allegro.pl Dzięki temu osoby wspierające WOŚP będą mogły korzystać ze wszystkich udogodnień dostępnych dla klientów Allegro – wygodnych płatności i dostaw, także darmowych w ramach Allegro Smart! Po zakończeniu Finału, mechanizm nowych aukcji charytatywnych zostanie udostępniony wszystkim organizacjom charytatywnym. Oczywiście, tradycyjnie aukcje Allegro dla WOŚP będzie można także przeglądać na specjalnie uruchomionej stronie aukcje.wosp.org.pl.

Podczas tego Finału nie zabraknie również wyjątkowych przedmiotów i spotkań z aktorami, piosenkarzami, sportowcami, politykami czy gwiazdami polskiego Youtube’a. Te aukcje można znaleźć nie tylko na aukcje.wosp.org.pl, ale także na stronie rzeczyodserca.pl, gdzie do obejrzenia są także filmy ze szczegółami poszczególnych aukcji.

Aukcje Allegro dla WOŚP potrwają do końca stycznia.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.