Al-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka w Szczecinie

Podziel się:

fot.mat.pras/Polska Liga Siatkówki

Przed nami wielkie siatkarskie święto. Już 9. listopada w Netto Arenie odbędzie się mecz o AL-KO Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet imienia Andrzeja Niemczyka. Mistrzynie Polski z Grupy Azoty Chemika Police zmierzą się z wicemistrzyniami kraju – Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Szykują się wielkie emocje.

– W tym sezonie mistrzynie Polski z Polic swoje mecze rozgrywały będą właśnie w naszej hali. Szczecin zasługuje na to, by odbywały się w nim najważniejsze sportowe wydarzenia. Cieszy nas to niezmiernie, że mecz o AL-KO Superpuchar Polski Kobiet odbędzie się właśnie tutaj – mówi Ireneusz Nowak, prezes spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, zarządca Netto Areny. – Jestem przekonany, że hala wypełni się do ostatniego miejsca, a siatkarki będą mogły liczyć na gorący doping szczecińskiej publiczności.

Al-KO Superpuchar Polski  . Mistrzynie Polski zmierzą się z wicemistrzyniami kraju

To już siedemnasta edycja meczu o Superpuchar Polski, ale wyjątkowa – i to z kilku powodów. Po raz pierwszy odbędzie się właśnie w naszym mieście. Pierwszy raz odbędzie się także pod nazwą AL-KO Superpuchar Polski. W starciu będziemy mogli zobaczyć m.in. Agnieszkę Korneluk czy Marię Stenzel. Przyjedzie w sumie aż pięć siatkarek reprezentacji Polski, która tak udanie zaprezentowała się w trakcie mistrzostw świata. Nie bez znaczenia jest fakt, że policzanki postarają się także zrewanżować wicemistrzyniom Polski za ubiegłoroczną porażkę w superpucharze.

Sponsorem tytularnym meczu jest firma AL-KO, producent innowacyjnych urządzeń do pielęgnacji ogrodów. – Bardzo cieszymy się z faktu, że do grona siatkarskich przyjaciół dołączyła kolejna firma. Renomowany producent sprzętu do pielęgnacji ogrodów AL-KO będzie jest m.in. tytularnym sponsorem rozgrywek o Superpuchar Polski, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jestem też bardzo szczęśliwy, że starcie dwóch najmocniejszych polskich drużyn ostatnich sezonów odbędzie się w Szczecinie, mieście z olbrzymimi tradycjami siatkarskimi. Jestem przekonany, że w nowoczesnej Netto Arenie stworzymy niezapomniane widowisko siatkarskie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Mecz mistrza z wicemistrzem Polski odbędzie się już 9 listopada, początek o godz. 17.30 w szczecińskiej Netto Arenie. Spotkanie będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów. Można je nabyć u dystrybutora firmy eBilet.pl, informacje pod adresem: http://bit.ly/2mU40Yr

(źrodło: PLS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.