Alicja Szemplińska będzie reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 !

Podziel się:

fot.TVP

W niedzielę, 23 lutego 2020 roku odbył się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, podczas którego widzowie Dwójki i jury zdecydowali, że Alicja Szemplińska będzie reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.

W finale, który można było oglądać na żywo na antenie TVP2, wystąpiło trzech zwycięzców odcinków specjalnych programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”: Alicja Szemplińska, Kasia Dereń oraz Albert Černý. Wokaliści zaprezentowali po dwie piosenki: zwycięski hit eurowizyjny oraz utwór przygotowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. O wyborze zwycięzcy zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz jury w składzie: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee.

Alicja Szemplińska zachwyciła jurorów swoim wykonaniem piosenki „Euphoria”. Artystka zaprezentowała również premierowo utwór „Empire”, który wykona podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020.

Pochodząca z Ciechanowa wokalistka ma 17 lat. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki udziałowi w programie „The Voice of Poland”, który wygrała jesienią 2019 roku. Do finału „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” dostała się po zwycięstwie w drugim odcinku specjalnym programu, w którym wykonała przebój Edyty Górniak „To nie ja”.

Konkurs Piosenki Eurowizji to prestiżowe, międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców wykonują piosenki, stworzone na tę okazję. W tym roku, po raz pierwszy w historii, wybór Reprezentanta Polski nastąpił w ramach specjalnej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie w dniach 12 – 16 maja.

(pras.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *