“Artyści Przeciw Nienawiści” – film dokumentalny z przygotowań do koncertu w kinach

Podziel się:

fot.pras

14 grudnia 2019 r., w sieciach kin: Cinema City, Helios i Multikino, zostaną zorganizowane specjalne pokazy filmu dokumentalnego ukazującego przygotowania do I edycji koncertu „Artyści Przeciw Nienawiści”. To jedyny dzień, podczas którego będzie można obejrzeć dokument. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na realizację kolejnego koncertu.

Idea koncertu „Artyści Przeciw Nienawiści” zrodziła się w styczniu 2019 roku, tuż po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorką przedsięwzięcia była Doda, która krótkim filmem opublikowanym na Instagramie poruszyła tysiące osób i setki artystów.

W ciągu doby od publikacji zebrano zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy pracowali nad organizacją koncertu. Spośród ponad 600 zgłoszeń wybrano 120 muzyków. Na scenie pojawili się m.in.: Dawid Kwiatkowski, Cleo, Ewelina Lisowska czy Maryla Rodowicz.  We współpracy z SeeBloggers zorganizowane zostały warsztaty antyhejtowe. Całą pulę biletów (prawie 10 000) udało się sprzedać w niecałe dwa tygodnie.

Od momentu ogłoszenia koncertu, liczba interakcji w social media wyniosła ponad 1,1 miliona. Ekwiwalent reklamowy buzzu w social media został oszacowany na ponad milion USD, zaś sam zasięg działań przekroczył 42 miliony odbiorców. Zapis wideo (koncert live transmitował Onet) przekroczył 5 milionów wyświetleń. Niewątpliwie to największe widowisko muzyczne w historii współczesnej Polski.

 

Zobacz zwiastun filmu

 

Po koncercie została powołana do życia Fundacja „Artyści Przeciw Nienawiści”, której głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych projektów fundacji będzie ten, który w lutym b.r. udowodnił, że niezależnie od dzielących nas poglądów, wszyscy sprzeciwiamy się krzywdzeniu drugiego człowieka. Koncert “Artyści Przeciw Nienawiści” odbędzie się po raz drugi – wiosną 2020 roku.

(org.)

 

 

Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.