Bolt wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców

Podziel się:

fot.Unsplash/Paul Hanaoka

W związku z podnoszeniem bezpieczeństwa w przejazdach taksówkami, Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadza obowiązkowe szkolenia dla kierowców, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania, obowiązujące wszystkich korzystających z aplikacji pasażerów i kierowców, zebrane w dokumencie Standardy Społeczności Bolt. Ich nieprzestrzeganie może skutkować m.in zablokowaniem dostępu do aplikacji. 

Każdy kierowca korzystający z aplikacji Bolt musi obowiązkowo przejść szkolenie a następnie zdać test, aby móc kontynuować współpracę z Bolt. Szkolenia dostępne są w 5 wersjach językowych.  Webinar obejmuje podstawy z zachowania w ramach relacji pasażer-kierowca, tłumaczy jakie zachowania są absolutnie niedopuszczalne oraz z jakimi konsekwencjami należy się liczyć w przypadku ich złamania.

Bolt – obowiązkowe szkolenia dla kierowców

Szkolenie zostało opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka i jest pierwszym z przynajmniej dwuczęściowego cyklu webinarów.

– Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Opublikowane dzisiaj szkolenie edukacyjne to kolejny krok, dzięki któremu podróże za pomocą aplikacji Bolt będą przebiegały komfortowo i bezpiecznie. Jednocześnie aktualnie testujemy rozwiązania technologiczne, które dodatkowo wzmocnią bezpieczeństwo pasażerów i kierowców – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania pasażerów i kierowców, zebrane w formie Standardów Społeczności Bolt. Znajdują się w nim pogłębione informacje o kodach kulturowych, nieprawidłowych zachowaniach i przemocy seksualnej, a także konsekwencjach związanych z popełnianiem przestępstw związanych z przemocą seksualną. Standardy społeczności zostaną na stałe wpisane do regulaminów obowiązujących wszystkich użytkowników aplikacji Bolt, a ich nieprzestrzeganie może skutkować stałym usunięciem z aplikacji.

(bolt)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.