Chris Norman, legenda lat 70 wystąpi na „Sylwestrze Marzeń z Dwójką” w Zakopanem

Podziel się:

 

fot.pras

50-lecie małżeństwa, tragedia rodzinna i przeboje, które zdobywały szczyty brytyjskich oraz amerykańskich list przebojów. Chris Norman, były lider zespołu Smokie, to rockman z zaskakującą historią. 

Lata 70. bez wątpienia należały do Chrisa Normana i zespołu Smokie. Charyzmatyczny lider brytyjskiej formacji uwodził spojrzeniem, długimi włosami i głosem, na punkcie którego kobietom uginały się kolana. W zaledwie 10 lat nagrali ponad 10 płyt, na których znalazły się takie przeboje jak m.in.: “Living Next Door to Alice”, „If You Think You Know How To Love Me”, “It’s Your Life” czy “Oh Carol”. Większość z nich królowała na brytyjskich listach przebojów a singiel Chrisa z Suzi Quatro „Stumblin ‘In” z 1978 roku, zajął 4. miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy!

Na początku lat 80. Chris postanowił jednak odejść z cieszącego się niezwykłą popularnością zespołu i rozpoczął karierę solową. Powód? Sam Norman zawsze odpowiadał na to pytanie wymijająco. Zagraniczne media twierdziły, że Chrisowi nie odpowiadał rockowy styl życia, który prowadzili jego koledzy z zespołu. Zamiast zakrapianych imprez do białego rana, muzyk wolał poświęcać każdą chwilę swojej żonie Lindzie. Poznali się w czasach, kiedy Norman i zespół Smokie nie byli jeszcze znani. Był rok 1968. Podczas koncertu w szkockim mieście Elgin Chris zobaczył Lindę, i jak mówił w późniejszych wywiadach, zakochał się od pierwszego wejrzenia.

W 1970 roku para wzięła ślub i do dziś są małżeństwem. W 2020 roku para będzie świętowała 50. rocznicę ślubu! W show-biznesie małżeństwa z tak długim stażem to prawdziwa rzadkość. 

Sielskie życie pary przerwała jednak tragedia. W październiku 2001 roku najstarszy syn Chrisa i Lindy – Brian, zginął w wypadku motocyklowym. Państwo Norman bardzo przeżyli tragedię ale wiedzieli, że muszą być silni dla czwórki pozostałych dzieci – Paula, Michaela, Stevena i najmłodszej córki Susan. 

Chris Norman ma dziś prawie 70 lat, ma wspaniałą rodzinę, wnuczęta a nawet prawnuki. Mimo to nie zwalnia tempa. Artysta cały czas jeździ po świecie i rocznie gra kilkadziesiąt koncertów, a Nowy Rok przywita na scenie na Równi Krupowej w Zakopanem. 

Przypomnijmy, że na scenie  “Sylwestra Marzeń z Dwójką” wystąpią także m.in.: Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Zenon Martyniuk & Akcent, Weekend, Golec uOrkiesra, Gromee, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies, Thomas Anders & Modern Talking Band, Bayer Full oraz Piękni i Młodzi. 

„Sylwester Marzeń z Dwójką” już 31 grudnia od godziny 20:00 w TVP2. 

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.