Cieszyn. Pijani chcieli dostać się do Czech przez rzekę, by kupić alkohol..

Podziel się:

fot.Policja 

Policjanci z Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn którzy nietrzeźwi, wybrali się po alkohol do Czech wpław przez graniczną rzekę Olzę. Mężczyźni trafili na silny nurt , a z opresji musieli ratować ich policjanci – poinformowała w sobotę policja.

Choć kontrola na granicah została tymczasowo przywrócona , jednak nie wszytskie punkty umożliwiają przejście czy przejazd i są one strzeżone przez funkcjonariuszy, możliwe jest jednak przejście np. w Cieszynie poprzez Most Przyjaźni, przez który obaj mężczyźni mogli przejść.

Przez Olzę do Czech po piwo.

Policjanci którzy przyjechali  w piątek nad Olzę, zauważyli  męższczyznę któremu silny nurt rzeki nie pozwolił na przejście na czeską stronę.Jeden z mundurowych wszedł za nim do wody i pomógł mu bezpiecznie wyjść na polski brzeg. Silny nurt porwał mężczyźnie buty, policjanci dali mu inne obuwie – dodaje Policja.

Drugi mężczyzna, prawdopodobnie zauważywszy funkcjonariuszy postanowił wrócić do swojego kolegi. Gdy obaj baezpiecznie znależli się na polskim brzegu, okazało się że są pijani. Wynik badania wykazał w ich organizmach po ok. 3 promile alkoholu. 52-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 40-letni kolega z Ciechanowa wytłumaczyli policjantom, że do Czech przez rzekę wybrali się, aby kupić… alkohol.

Obaj zostali ukarani mandatami za przekroczenie wbrew przepisom granicy RP, a następnie trafili na wytrzeźwienie poinformowała Policja.

(KPP Cieszyn)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *