Drużynowe mistrzostwa Europy Motocross of Europea w Gdańsku.

Podziel się:

Motocross of European Nations

Wielkie święto motocrossu już w ten weekend na gdańskim torze motocrossowym. Od soboty będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek. Prezentacja zawodników w piątek w Forum Gdańsk.

Drużynowe mistrzostwa Europy Motocross of European Nations odbędą się 8-9 września, na torze przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku. W zawodach weźmie udział 76 zawodniczek i zawodników reprezentujących 12 krajów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami. Wśród kobiet triumfowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami. W tym roku federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 riderów: 2x EMX85, EMX125, EMX250). Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy. Zawodnicy rywalizując ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji. Zawodnicy będą musieli zmierzyć z 14 przeszkodami, które znajdą się na trasie zawodów. Pokonywanie przeszkód polega na przeskakiwaniu przez nie. Większość zawodników robi to w bardzo efektowny sposób. Niektórzy potrafią skakać na odległość nawet 25 metrów.

Finały odbędą się w niedzielę. Tego dnia na godz. 10.30 zaplanowane jest też oficjalne otwarcie zawodów. Po godz. 11.00 rozpoczną się wyścigi, które potrwają aż do godz. 17.00.

Na tor warto jednak przyjść już dzień wcześniej. W sobotę od godz. 10.00 będą odbywały się treningi i eliminacje zawodników. Podczas imprezy, oprócz emocjonującego widowiska, na kibiców będzie czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji. Organizatorzy szykują m.in. przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne oraz plac zabaw dla dzieci.

Zanim jednak zawodnicy wyjadą na tor, zostaną oficjalnie przedstawieni fanom motocrossu w Forum Gdańsk. Prezentację zaplanowano na piątek, na godz. 18:30.

Wejście na imprezę jest biletowane, a wejściówki kosztują 30 zł (bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wejścia na zawody również w niedzielę). Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo. Bilety można nabyć jedynie przy wejściu na tor i wyłącznie za gotówkę.

Więcej informacji na: www.mxoen2018.pl

mat.(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.