Dubaj powitał miliardowego pasażera !

Podziel się:

Port Lotniczy w Dubaju  fot. pixabay

Jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk świata 20 grudnia  obsłużyło miliardowego pasażera w historii. Był nim podróżujący z Orlando 9 letni chłopczyk.

Lotnisko w Dubaju dziś jest powszechnie uważane za punkt odniesienia dla wysokiej jakości infrastruktury, liczby pasażerów i ładunków oraz wysokiego poziomu usług pomimo niesłabnącego wzrostu. DXB obsługuje średnio 7,5 miliona klientów każdego miesiąca i w tym roku złamał swój własny rekord ruchu trzykrotnie z ponad 8,3 milionami klientów w ciągu miesiąca.

Nic nie zwiększa perspektywy DXB w porównaniu z faktem, że lotnisko zajęło 51 lat – od 30 września 1960 r. Do 31 grudnia 2011 r. – aby dotrzeć do 500 milionowego pasażera, ale w ciągu zaledwie siedmiu lat osiągnęło pozostałe 500 milionów.

W ciągu ostatnich 11 lat lotniska w Dubaju otworzyły siedem głównych obiektów, inwestując prawie 12 miliardów dolarów. Pięć z nich było w DXB, w tym Terminal 3, Concourses A, B, D oraz kompletny remont i rozbudowę Terminalu 2.

Miliardowy pasażer podróżujacy z matka , ojcem i bratem zoostali  osobiście powitani przez HH Sheikha Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, prezesaa lotniska w Dubaju i ciepło to przyjęli. podczas swojej pierwszej wizyty w Dubaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.