Ed Sheeran ze swoim hitem „Shape of You” z 2 miliardami odtworzeń ,utrzymując status najbardziej popularnej piosenki ma Spotify !

Podziel się:

fot.pixabay

Serwis  Spotify ujawnił, że utwór Eda Sheerana “Shape of You” przewyższył 2 mld słuchaczy, co sprawia, że jest najpopularniejszą piosenką na świecie.

Sam Sheeran skomentował to wydarzenie, pisząc na Instagramie: “Dziękuję państwu. Pierwsza piosenka do dwóch miliardów strumieni w Spotify “.

Spotify płaci do 0,0084 USD za strumień do właściciela praw do utworu danego utworu, który zazwyczaj dzieli się między autora piosenek, wytwórnię, producenta i artystę. Biorąc pod uwagę, że 2 mld słucha zgromadzonych przez “Shape of You”, zespół Sheerana zarobiłby około 16,8 miliona dolarów (czyli około 8,4 $ na 1000 słuchających).

Największym konkurentem brytyjskiej piosenkarki jest kanadyjski raper Drake, który został niedawno ogłoszony jako najbardziej słuchany artysta w roku 2018. Jego utwór “One Dance” został przesłuchany na 1,6 mz piosenką The Cainsser “The Closer”, tuż za nią z 1,4m słucha.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.