Ekstraklasa: Legia wygrywa z Górnikiem Carlitos bohaterem.

29 kolejka Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrywa na własnym obiekcie z Legią Warszawa 1 – 2 dwa gole dla Legii zdobył Carlitos .

Legia pod wodzą Aleksandra Vukovica zdobyła kolejne trzy punkty w walce o tytuł Mistrza Polski, w Zabrzu nie zagrali  Michał Kucharczyk i Marko Vesović z powodu drobnych urazów. Po pierwszej połowie Legia przegrywała po golu hiszpańskiego snajpera Igora Angulo.

W drugiej połowie po kwadransie gry terener Vuković dokonał podwójnej zmiany wprowadzając na boisko Sebastiana Szymańskiego i Sandro Kulenovica.

Legia pomimo ataku pozycyjnego nie potrafiła stzrelić wyrównującej bramki. Sytuacja odwróciła się w 76 minucie kiedy to Angulo zagrał ręką ,po podyktowaniu przez sędziego rzutu karnego  , Carlitos doprowadził do remisu. W 87 minucie po stracie piłki w środku boiska przez gospodarzy  i szybkiej akcji Legii Carlitos strzelił zwycięskiego gola dla mistrzów Polski.

– Zdaje sobie sprawę z tego, że graliśmy na trudnym dla Legii terenie i nie wygrywamy tu regularnie. Skupiam się tylko i wyłącznie na wyniku, jest to w tej chwili dla mnie najważniejsze. Mimo, że przegrywaliśmy, udało nam się odwrócić losy spotkania.

Na pewno jestem bardziej zadowolony z wyniku niż z gry. Drużyna w poprzednim spotkaniu sama zawiesiła sobie wysoko poprzeczkę. Należy pamiętać, że każdy mecz jest inny, Górnik postawił dziś bardzo trudne warunki i to spowodowało, że nie potrafiliśmy go zdominować – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Legii, Aleksandar Vuković.​

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Gole: Angulo (29’) – Carlitos (76’, 87’)
Żółte kartki: Gryszkiewicz (2’), Wiśniewski (45’), Gvilia (83’) – Stolarski (47’) Wieteska (80′)

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Matras – Wolsztyński (Mystakidis 71’), Gvilia (Suarez 90′), Żurkowski, Jimenez (Liszka 90′) – Angulo
Rezerwowi: Loska, Liszka, Suarez, Matuszek, Ambrosiewicz, Mystakidis

LEGIA: Cierzniak – Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Rocha (Wieteska 68’) – Antolić (Szymański 59’), Martins – Medeiros, Hamalainen (Kulenović 59’), Nagy – Carlitos
Rezerwowi: Malarz, Astiz, Wieteska, Agra, Szymański, Radović, Kulenović