EURO 2021 siatkarzy. Zdecydowane zwycięstwo Polaków nad jedną z czołowych ekip!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz Nowak, iln24.pl

Gdańsk: Polska pokonała reprezentację Federacji Rosyjskiej w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Mecz, rozegrany w Ergo Arenie, Polacy zwyciężyli bez straty seta!

To bez wątpienia było duże zwycięstwo. Tak należy określić wygraną 3:0 nad inną z czołowych drużyn świata. Tym bardziej jeśli 2 sety wygrało się z ponad 5-punktową przewagą.

Zaskoczeniem był już pierwszy set. Choć on jest tym, który Polakom zazwyczaj wychodzi najlepiej, to mało kto spodziewał się jego wyniku. A „Biało-Czerwoni” pokonali w nim „Sborną” aż… 11 punktami – 25:14.

Drugi set, jak zazwyczaj, poszedł Polakom znacznie mniej gładko. Początkowo był wyrównany, w jego dalszej części mistrzom świata udało się objąć przewagę, choć nie aż tak dużą, jak w poprzedniej części meczu. Mimo to Rosjanie doprowadzili pod koniec seta do remisu 21:21. Następnie przez chwilę obydwie drużyny zdobywały punkty na zmianę. Jednak ostatecznie to Polacy mogli się cieszyć – przy wyniku 24:24 jeden z Rosjan zaserwował prosto w siatkę, a podczas kolejnej akcji podopieczni Tuomasa Sammelvuo wybili piłkę na aut, co dało Polakom zwycięstwo 26:24.

Natomiast trzeci set był zwykłym postawieniem kropki nad i. Już na początku Polacy objęli prowadzenie i utrzymali je do samego końca, wygrywając 25:19.

Kilka godzin wcześniej Serbia pokonała Niderlandy 3:0 (25:23, 25:20, 27:25). Natomiast jutro w czeskiej Ostawie zagrają Włosi z Niemcami oraz Słoweńcy z Czechami. Zwycięzcy pierwszego meczu zagrają w półfinale z Serbami, a Polacy zmierzą się ze zwycięzcami drugiego spotkania.

Obydwa mecze półfinałowe odbędą się w sobotę, 18 IX, w Katowicach, w hali Spodek.

Polska 3:0 Rosja

(25:14, 26:24, 25:19)