Eurowizja 2023. Blanka w wielkim finale !

Podziel się:

Blanka w finale konkursu Euerowizji 2023 fot.TVP

W czwartkowy wieczór odbył się drugi półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Blanka która reprezentuje nasz kraj awansowała do grona  finalistów wykonując piosenkę ,,Solo,, .

Blanka Polska Reprezentantka 67.Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 przeszła do finału. Swoim przebojem ,,Solo,, w brytyjskim Liverpoolu nasza wokalistka zdobyła serca widzów z Europy i innych zakątków Świata. Wielki finał odbędzie się już w sobotę.

Oprócz reprezentantki Polski w drugim półfinale na scenie zaprezentowali  się wykonawcy z Danii, Armenii, Rumunii, Estonii, Belgii, Cypru, Islandii, Grecji, Słowenii, Gruzji, San Marino, Austrii, Albanii, Litwy i Australii.  W gronie sobotniego finału znaleźli się reprezentanci : Albanii, Cypru, Estonii, Belgii, Austrii,Litwy, Armenii,Australii.Słowenii, i Polski.

Ponadto zobaczymy jeszcze zwycięzców z pierwszego poniedziałkowego półfinału : Chorwacji, Mołdawii, Szwajcarii, Finladii, Czech, Izraela, Portugalii, Szwecji, Norwegii oraz Serbii. Reprezentanci którzy mają zagwarantowany  udział w finale :Wielka Brytania, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy.

Koncert finałowy 67.Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w Liverpool Arena w sobotę o g.21.00  czasu polskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.