Festiwal “Magiczne Zakończenie Wakacji” w Polsacie

Podziel się:

Kielce Amfiteatr Kadzielnia fot.Pixabay

Magiczne Zakończenie Wakacji – porywający koncert jakiego jeszcze nie było – największe letnie przeboje ostatnich dekad w sobotę 27 sierpnia w Polsacie!  Najśmieszniejsze skecze w Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w niedzielę 28 ierpnia!

Tysiące radiowych odtworzeń, setki milionów wyświetleń w internecie oraz miliony fanów w Polsce i na świecie – takimi osiągnięciami mogą pochwalić się artyści, którzy w ostatni weekend sierpnia wystąpią w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Minelli, Olivia Addams, The Rasmus, Doda, Dawid Kwiatkowski, Lady Pank – to między innymi oni dadzą czadu w sobotę podczas festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Na koncert zapraszają Polsat i Radio ZET. Z kolei w niedzielę w trakcie Świętokrzyskiej Nocy Kabaretowej najpopularniejsze polskie kabarety zaprezentują najśmieszniejsze skecze i możecie być pewni – nie oszczędzą nikogo!

“Magiczne Zakończenie Wakacji” emocje muzyczne i kabaretowe

Przed nami niecodzienny weekend! Sobotni koncert to sentymentalna podróż przez ostatnie trzy dekady. Ruszymy na wyprawę przede wszystkim muzyczną, ale nie tylko! Przecież  w ciągu minionych 30 lat świat zmienił się nie do poznania. Czy można wyobrazić sobie wakacje bez telefonu? Albo pracę bez laptopa? Urlopowicze nie wysyłają już pocztówek,  a fani muzyki nie używają discmanów – funkcje te spełnia jedno mieszczące się w kieszeni spodni urządzenie – popularna „komórka”. Podczas koncertu przypomnimy wszystkie wynalazki, które w tym czasie podbiły świat, podobnie jak przeboje, jakie usłyszymy tego wieczoru.
A zatem, w sobotę razem z Lady Pank będziemy obchodzić podwójny jubileusz: 40-lecia zespołu i 30 lat od wydania piosenki „Zawsze tam gdzie Ty”. Grupa zaśpiewa też hit „Mniej niż zero” – przebój tak dobry, że potrafi go zanucić kilka pokoleń Polaków. W kieleckim amfiteatrze zaśpiewają także artyści, których piosenki przez lata rozbrzmiewały na antenie partnera tegorocznego koncertu – Radia ZET – i wielokrotnie podbijały szczyty kultowej listy przebojów tej stacji.
 Usłyszymy więc słynne „Prawie do nieba” Andrzeja Piasecznego. Utwór ten wylansował wokalistę na prawdziwe bożyszcze nastolatek. Oprócz niego zaśpiewa też znany „Chodź, przytul, przebacz”. „…Makumba, Makumba ska, Polska Afryka Afryka Polska” śpiewał w latach 90.  Big Cyc, a wraz z nim wszyscy Polacy. Piosenka dotarła wtedy na szczyt Listy Przebojów Trójki a zespół do dziś pozostaje jednym z najciekawiej komentujących sytuację w kraju, oczywiście z właściwą sobie ogromną dozą satyry.
Na kieleckiej scenie, absolutnie nie może ich zabraknąć. Prawie półtora miliona wiernych fanek i fanów śledzących profile w mediach społecznościowych? Tak to możliwe, bo właśnie tylu wielbicieli (a w rzeczywistości z pewnością o wiele więcej) ma Dawid Kwiatkowski. W Kielcach usłyszymy go w przebojach „Proste” i „Bez Ciebie”. Anna Wyszkoni przypomni wszystkim kultową „Agnieszkę”. Oczywiście nie może zabraknąć królowej Dody, która od 20 lat zachwyca swoją nietuzinkową osobowością nie tylko scenę muzyczną, ale też telewizyjną.
O współczesny klimat zadbają natomiast dwie księżniczki rumuńskiego popu – Minelli i Olivia Addams, a także fiński zespół The Rasmus, którego hit „In the Shadows” ma w serwisie YT prawie 100 milionów odsłon i wciąż jest grany w radiowych stacjach oraz nasza rodzima różowowłosa, eteryczna piosenkarka bryska.
W tym roku swoje 30-lecie obchodzi Polsat. My się zmieniliśmy, zmieniała się scena muzyczna i zmienia się świat. I to w tym koncercie chcemy przypomnieć. Jestem pewna, że ta optymistyczna, nieco sentymentalna wycieczka przez ostatnie trzy dekady będzie okazją do wspaniałej zabawy. Jeden koncert nie jest w stanie pokazać wszystkich przebojów ostatnich 30 lat, dlatego jesteśmy umówieni z Radiem ZET na kolejne koncerty każdego lata – mówi Dyrektor Programowa Polsatu Nina Terentiew.
Polsat to odrobinę młodszy medialny brat Radia ZET, którego 30-lecie wypadło w 2020 roku, kiedy to nie organizowano dużych wydarzeń. Dlatego tym bardziej się cieszę, że w jubileuszowym roku Polsatu jesteśmy partnerem dużego koncertu, podczas którego zabrzmią na żywo przeboje ostatnich trzech dziesięcioleci i wystąpią największe gwiazdy – mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.
Koncert w amfiteatrze Kadzielnia, który od lat przyciąga publiczność wyjątkowym klimatem i niepowtarzalną lokalizacją na terenie dawnego kamieniołomu, poprowadzą dziennikarka Radia ZET Agnieszka Kołodziejska i aktor Adam Zdrójkowski, a wesprze ich kabaret Nowaki.
Niedziela to tradycyjnie Świętokrzyska Gala Kabaretowa, czyli najśmieszniejszy wieczór tego lata. Najbardziej znane kabarety w Polsce podsumują kończące się wakacje. Usłyszymy najświeższe komentarze do wydarzeń politycznych, obyczajowych i oczywiście z życia celebrytów. Wystąpią między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem na czele, Nowaki, K2, Paranienormalni, Zdolni i Skromni oraz Szymon Łątkowski i niezrównana, niemająca litości dla nikogo – Ewa Błachnio. Galę poprowadzą Kabaret Skeczów Męczących i aktorka Karolina Gorczyca. O oprawę muzyczną zadba zespół The Jobers.
Magiczne Zakończenie Wakacji 27 i 28 sierpnia od godziny 20. w Polsacie!         
(źródło: Polsat)   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.