Firma ,,Tajfun ,, po tragedii w Gdańsku może stracić koncesje. Brudziński :rażące zaniedbania w firmie.

Podziel się:

fot.flickr

Minister Joachim Brudziński podjął decyzję o rozpoczęciu procedury cofnięcia koncesji Agencji Ochrony „Tajfun”W toku ubiegłotygodniowej kontroli MSWiA w agencji stwierdzono szereg nieprawidłowości.

Po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ,gdzie mogliśmy zaobserwować na nagraniach brak natychmiastowej reakcji firmy ochroniarskiej min.Joachim Brudziński szef MSWiA rozpoczął procedurę cofnięcia koncesji Agencji Ochrony „Tajfun”.To właśnie Agencja Ochrony „Tajfun” zabezpieczała koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego doszło do ataku.

Podczas kontroli w firmie ,,Tajfun,, stwierdzono szereg nieprawidłowości.Przedsiębiorca w rażący sposób naruszył warunki wykonywania działalności gospodarczej.W agencji miały miejsce sytuacje zatrudniania w charakterze pracownika ochrony osoby, które w dacie podpisania umowy nie miały ukończonego 18 roku życia. Kontrolerzy stwierdzili też dopuszczanie do wykorzystywania przez pracowników ochrony prywatnych urządzeń – środków przymusu bezpośredniego.

Nie wystawiano też i nie wydawano legitymacji zatrudnionym pracownikom ochrony. Agencja Ochrony „Tajfun” nie prowadziła również dokumentacji wymaganej przepisami ustawy o ochronie osób i mienia m.in. w zakresie wykazu pracowników ochrony, rejestru zawartych umów oraz ksiąg realizacji umów.

W 2018 r. MSWiA przeprowadziło 111 kontroli agencji ochrony w całym kraju. W przypadku 27 agencji, po kontroli ministerstwa, wszczęto postępowania o cofnięciu koncesji.

(MSWiA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *