Gubałówka po raz trzeci zamieni się w zimową krainę światła !

Podziel się:

fot.PKL You Tube /screen

Od czwartku, 28 listopada, mieszkańcy Zakopanego i turyści będą mogli podziwiać w ośrodku PKL Gubałówka zimową Krainę Światła. Teren wokół górnej stacji rozświetlą rzeźby i dekoracje zbudowane z  prawie miliona ekologicznych żarówek. W tym roku Krainę Światła zainauguruje wyjątkowy pokaz magii ognia.

Polskie Koleje Linowe już po raz trzeci przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje. Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem ekologicznych, ledowych żarówek.

Na turystów odwiedzających ośrodek PKL Gubałówka czekają rzeźby świetlne inspirowane historią Zakopanego, podhalańskim folklorem i tatrzańską przyrodą. Spotkać będzie można między innymi gazdę i gaździnę w odświetnych strojach, białego misia z Krupówek, kozicie, świstaki i jelenią rodzinę. Uroku i magicznego charakteru dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje.

– Stale rozwijamy bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną, by klienci PKL otrzymywali wyjątkowe atrakcje i wracali do naszych ośrodków po nowe doświadczenia. Kolejna odsłona Krainy Światła to jeden z  elementów budowania rozpoznawalności i popularności ośrodka PKL na Gubałówce. Dzięki zimowym iluminacjom, które powstały z myślą o całych rodzinach, Gubałówka żyje przez cały dzień, także po zmroku – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

W tym roku Krainę Światła zainauguruje plenerowe widowisko łączące w sobie elementy nowoczesnego pokazu z klasycznym teatrem ognia.  W czwartek, 28 listopada o godz. 16:00 przed dolną stacją kolei PKL Gubałówka będzie można podziwiać umiejętności kuglarskie  i akrobatyczne artystów oraz spektakl z elementami pirotechniki scenicznej.

Charakteryzacje i kostiumy utrzymane w kolorach zimy – odcieniach bieli, srebra i granatu, wprowadzą gości w świąteczny nastrój i klimat Krainy Światła. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Tego dnia w godz. 16:00-18:00 kolej linowo – terenowa na Gubałówkę kursuje bezpłatnie.

Krainę Światła na Gubałówce można podziwiać codziennie od godz. 16:00, aż do końca lutego.  Godziny ostatniej jazdy kolei dostępne są na stronie www.pkl.pl. Bilety na kolej PKL Gubałówka warto kupić on-line przez stronę www.sklep.pkl.pl.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.