„Idź Pod Prąd” chce bojkotu dyplomatycznego Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Demonstracja w Warszawie

Podziel się:

Demonstracja na rzecz dyplomatycznego bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Fot. Marek Wawrzyszko

Warszawa: Kilkanaście osób zgromadziło się w południe przez Pałacem Prezydenckim aby zaprotestować przeciwko decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o uczestnictwie w otwarciu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Demonstranci zwracali uwagę na łamanie praw człowieka w Chinach.

Protest, trwał 2 godziny. Osoby w nim uczestniczące prezentowali m.in. hasła nawołujące do bojkotu imprezy, slogany poparcia dla mniejszości ujgurskiej, a także flagi Hongkongu oraz Tybetu. Ich zdaniem, prezydent nie powinien uczestniczyć w rozpoczęciu igrzysk przy boku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej.

Na miejscu obecny był również warszawski klub „Idź Pod Prąd” – internetowej telewizji związanej z lubelskim protestanckim Kościołem Nowego Przymierza. “Idź Pod Prąd” wzywa władze Polski do bojkotu igrzysk. Impreza, która ma odbyć się w Państwie Środka, zaczyna się 4 lutego. Prezydent Polski zapowiedział swój udział w ceremonii otwarcia. Telewizja wystosowała petycję do prezydenta A. Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego o dyplomatyczny bojkot igrzysk i nieuczestniczenie w ich rozpoczęciu [LINK]. Do tej pory zebrano prawie 750 podpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.