„Ikar. Legenda Mietka Kosza” z sześcioma wyróznieniami na 44. FPFF w Gdyni! „Ukryta gra” z nagrodą specjalną!

Podziel się:

fot.pras

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, nowy film Macieja Pieprzycy, rozbił bank na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Otrzymał najwięcej, bo aż sześć wyróżnień, w tym Srebrne Lwy. Dwie nagrody otrzymała „Ukryta gra” Łukasza Kośmickiego, w tym Nagrodę Specjalną Jury. Na gali za pierwszoplanową rolę żeńską została również uhonorowana Magdalena Boczarska. Aktorka została wyróżniona za rolę w filmie „Piłsudski”.

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to trzeci film Macieja Pieprzycy uhonorowany „Srebrnymi Lwami”. Film został również wyróżniony za najlepszą muzykę, nagrodę odebrał Leszek Możdżer. Za najlepszą pierwszoplanową rolę męską został nagrodzony Dawid Ogrodnik. Film zdobył również nagrodę za najlepsze zdjęcia dla Witolda Płóciennika, Agata Culak została nagrodzona za najlepsze kostiumy. Wyróżnienie za najlepszą charakteryzację otrzymała Jolanta Dańda. W piątek „Ikar” otrzymał również Złotego Klakiera, dla najdłużej oklaskiwanego filmu festiwalu. Film pojawi się w kinach 18 października.

„Ukryta gra”Łukasza Kośmickiego oprócz Nagrody Specjalnej za “propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego” otrzymała również nagrodę za montaż dla Roberta Gryki, Wolfganga Weigla i Krzysztofa Arszennika. Film będzie miał swoją premierę 8 listopada.

W sumie filmy dystrybuowane przez NEXT FILM zdobyły 9 spośród 18 przyznanych na Festiwalu wyróżnień.

***

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

Zobacz teaser

Zobacz materiał i odkryj legendę Mieczysława Kosza

„Ukryta gra”. Najnowsza produkcja Watchout Studio to pełen napięcia thriller szpiegowski. W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Zobacz teaser

(pras) 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *