Kadra rozpoczęła treningi w Gdańsku.

Podziel się:

Reprezentacja Polski koszykarzy w Gdańsku przygotowuje się do meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata z Włochami i Chorwacją. To drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 września o godz. 21.00 w ERGO ARENIE. Bilety na eBilet.pl.

W zgrupowaniu nie wezmą udziału Maciej Lampe, Jakub Wojciechowski i Jakub Garbacz. – Maciej nabawił się kontuzji podczas treningu, który odbył z Legią Warszawa. Po badaniach wiemy, że czeka go kilkutygodniowa przerwa, nie będzie więc w stanie nam pomóc. Jakub Wojciechowski z kolei zgłosił problemy z plecami i nie dołączy do reprezentacji w tym okienku. W okresie przygotowawczym urazu doznał również Jakub Garbacz. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i liczymy na nich w przyszłości – mówi trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

Z kadrą w tym momencie nie trenują Adam Waczyński i Tomasz Gielo – kluby hiszpańskie wypuszczą swoich zawodników na zgrupowanie na początku przyszłego tygodnia. Mateusz Ponitka z kolei będzie z zespołem w Rosji, gdzie Biało-Czerwoni rozegrają sparingi z gospodarzami i Izraelem. A.J. Slaughter dołączy do drużyny w najbliższych dniach.

Sprzedaż biletów na spotkanie Polska – Chorwacja w ERGO ARENIE w Gdańsku (poniedziałek, 17 września, godz. 21:00) prowadzona jest na portalu eBilet.pl. Ceny biletów rozpoczynają się już od 9 zł (ulgowe) i 19 zł (normalne).

 

 

Terminarz kwalifikacji do MŚ w Chinach:

14 września 2018: Włochy – Polska
17 września 2018, godz. 21:00 (ERGO ARENA, Gdańsk): Polska – Chorwacja
29 listopada 2018: Holandia – Polska
2 grudnia 2018, godz. 20:15 (ERGO ARENA, Gdańsk): Polska – Włochy
22 lutego 2019: Chorwacja – Polska
25 lutego 2019: Polska – Holandia

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C i awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Świata. W najbliższej fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami, Holandią i Chorwacją – wszystkie poprzednie wyniki są zachowane. Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu, listopadzie i grudniu 2018 roku oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata w Chinach zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów z Europy).

mat.PZKOSZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.