Kajetanowicz i Szczepaniak liderami Rajdu Barbórka 2018!

Podziel się:

fot.(org.)

Pięciokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka i sześciokrotny triumfator Kryterium Asów na Karowej rozpoczął od drugiego czasu na Autodrom Bemowo 1 (4,20 km), finiszując niespełna 1,5 s. za Mikołajem Marczykiem. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka ustronianin wygrał później dwa przejazdy próby Tor Modlin (5,00 km) i objął prowadzenie w zawodach!
– Na trasie są bardzo jednolite warunki. To fajnie, bo walka jest zacięta. Jedzie mi się dobrze, ale nie rewelacyjnie. Mam trochę trudności manualnych. Mało testów powoduje, że mylę się nawet przy zmianie biegów. Mam zarówno redukcję, jak i zmianę na wyższy bieg w prawej ręce, inaczej niż w moim samochodzie cywilnym i rajdówce, którą startuję na co dzień. Nie zdążyłem sobie wyrobić tego odruchu na testach, brakuje pamięci mięśniowej. Pomimo tego jest dobrze. Prowadzimy w rajdzie, a to najważniejsze. Na dwóch ostatnich odcinkach postaramy się pojechać najszybciej, jak się da – komentuje kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.
Drugą pętlę stanowią dwa przejazdy odcinka specjalnego Autodrom Bemowo, o długości 4,2 km każdy. Zwycięzców Rajdu Barbórka 2018 poznamy około godziny 15:00. Następnie najlepsze załogi rywalizować będą w Kryterium Asów na ulicy Karowej, niewliczanym do klasyfikacji samego rajdu.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także Delphi Technologies oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl oraz www.youtube.com/Kajtopl.
Rajd Barbórka 2018 – nieoficjalna klasyfikacja po OS 3 (TOP10):
1. Kajetanowicz / Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) 11:15,65 s. 
2. Marczyk / Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) +0,69 s.
3. Byśkiniewicz / Jędraszek (Hyundai i20 R5) +24,01 s.
4. Ratajczyk / Szcześniak (Mitsubishi Lancer EVO X) +24,58 s.
5. Kuchar / Dymurski (Peugeot 208 RX) +27,84 s.
6. Chuchała / Rozwadowski (Subaru Impreza STI) +30,22 s.
7. Oleksowicz / Sienkiewicz (Subaru Impreza GT) +36,67 s.
8. Grzesiński / Tutaj (Ford Fiesta VS) +37,95 s.
9. Brzeziński / Obuchowski (Ford Fiesta Proto) +42,32 s.
10. Bouffier / Panseri (Ford Fiesta Proto) +43,52 s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.