Katowice Airport z prestiżową nagrodą Mobile Trends Awards

Podziel się:

 fot.pras

Nowa strona internetowa pyrzowickiego lotniska (www.katowice-airport.com), która zadebiutowała w lipcu 2019 roku, zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Strona lub serwis mobile/RWD – użyteczne” w dziewiątej edycji konkursu Mobile Trends Awards. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla branży mobilnej w Polsce- poinformował Piotr Adamczyk z Katowice Airport.

Jury nagradza rozwiązania innowacyjne, wygodne w obsłudze oraz przyjazne użytkownikom, a same statuetki nazywane są Oscarami branży mobile. W każdej edycji konkursu rywalizacja jest bardzo zacięta. Za 2019 rok zgłoszono ponad 100 projektów, z których jury nominowało 44 w 10 kategoriach. Dodatkowo internauci oddali ponad 140 tysięcy głosów. Głosowanie online było okazją do zdobycia dodatkowego punktu, który był sumowany z głosami kapituły konkursowej.

W uzasadnieniu wyboru zwycięzcy w kategorii „Serwis mobile/RWD – użyteczne” jury MTA napisało, że pierwsze miejsce stronie internetowej pyrzowickiego lotniska przyznaje za: „kompleksową, użyteczną i wygodną stronę dla trudnego obiektu, jakim jest lotnisko”. Nową witryną internetową Katowice Airport wykonała firma Netizens.

„Strona internetowa, obok mediów społecznościowych, to nasze najważniejsze narzędzie komunikacji z pasażerami. Cieszymy się, że projekt, który realizowała dla nas firma Netizens, spotkał się z tak pozytywnym odbiorem jury Mobile Trends Awards. Zespół Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego przygotował szczegółowy brief nowej strony, a specjaliści z Netizens konkretnie i profesjonalne – za co serdecznie dziękujemy – zmaterializowali nasze pomysły. Zależało nam na tym, żeby nowa witryna portu umożliwiała użytkownikom sprawne i intuicyjne dotarcie do wszystkich ważnych informacji. Chcieliśmy, żeby nowy serwis był prosty i czytelny, ale jednocześnie atrakcyjny wizualnie.” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Tomasik dodaje, że: „Pracując nad nową stroną szczególny nacisk położyliśmy na tablicę lotów online i rozkład lotów. Z długookresowych statystyk jasno wynik, że te dwa miejsca są zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez użytkowników. Ważnym aspektem nowej strony było także to, żeby dawała możliwość łatwej sprzedaży usług dodatkowych, które bezpośrednio oferuje lotnisko, takich jak parkingi, czy saloniki biznesowe.  W związku z tym, że ponad 75% użytkowników strony wchodzi na nią z urządzeń mobilnych, prace nad projektem zaczęliśmy od zaprojektowania jej wyglądu na tego typu platformy. Dzięki temu charakteryzuje się ona pełną responsywnością i jest niezwykle przyjazna dla użytkowników mobile. Warto dodać, że obecnie pracujemy nad aplikacją Katowice Airport na telefony komórkowe i tablety, która będzie znakomitym uzupełnieniem nowej strony.”

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo. GTL SA przed pandemią koronawirusa prognozowało, że w 2020 roku linie lotnicze przewiozą z i do Pyrzowic rekordowe 5,5 mln podróżnych. Bezprecedensowy kryzys branży lotniczej, wywołany pandemią, wymusił konieczność weryfikacji prognoz ruchu. Obecnie GTL SA spodziewa się, że w 2020 roku z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta o ponad połowę mniej podróżnych niż w 2019 roku.

(katowice airport)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.