Kraków: protest pod mieszkaniem kard. Dziwisza (ZDJĘCIA)

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak

22 listopada – Kraków: Ponad 100 osób zgromadziło się w południe na ulicy Kanoniczej przed mieszkaniem kardynała Stanisława Dziwisza. Demonstracja w formie happeningu , zorganizowana przez organizację „Dość milczenia”, miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec zjawiska pedofilii w Kościele Katolickim oraz ukrywania jego przez tę instytucję.

Podczas protestu m.in. odtworzono nagrania ofiar księży-pedofilów. Ze względu na sytuację epidemiczną, w zgromadzeniu mogło brać udział najwyżej 5 osób. Osoby, które jego nie organizowały, formalnie były na spacerze. Mimo to, policja kilkukrotnie nadała komunikat informujący o obowiązujących przepisach i wzywający do rozejścia się.

W ostatnich dniach kard. S. Dziwisz stał się symbolem zamiatania pod dywan przypadków pedofilii w Kościele. Wpływ na to miał dokument „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Według dokumentu, duchowny brał udział m.in. w tuszowaniu takich afer pedofilskich, jak sprawy arcybiskupa Juliusza Paetza oraz byłego amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka. Jak wyglądała demonstracja? Zobacz zdjęcia.

Kraków - protest przed siedzibą kard.Stanisława Dziwisza

fot.Łukasz Nowak iln24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.