Liga Mistrzów. Tottenham Hotspur – Bayern Monachium 2-7 ! Festiwal bramek bawarczyków, gole Lewandowskiego !

fot,Łukasz Nowak

Bayern Monachium w drugiej kolejce Ligi Mistrzów UEFA we wtorek w Londynie rozbił Tottenham Hotspur aż 7-2 (2-1). To był kosmiczny mecz dla bawarczyków, dwa gole zdobył Robert Lewandowski, który zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Koreańczyka Heung-Min Sona w 12minucie dające prowadzenie Tottenhamowi. Gospodarze nie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo Joshua Kimmich już trzy minuty po golu Tottenhamu doprowadził do remisu. Tuż przed końcem pierwszej połowy w 45 minucie Bayern po precyzyjnym strzale na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski. Polak chwilę wcześniej popisał się również świetną sztuczką techniczną:

Po przerwie dwa nokautujące ciosy zadał Serge Gnabry. Najpierw, w 53 minucie, po indywidualnej akcji nie dał szans Llorisowi. ,,Koguty,, nie zdążyły się jeszcze otrząsnąć, gdy po raz kolejny Gnabry podczas zamieszania w polu karnym w 55 min podwyższył wynik meczu na 1-4 dla Bayernu.

Po faulu w polu karnym Kingsleya Comana rzut karny wykorzystał Harry Kane zmieniając rezultat meczu na 4-2 dla Tottenhamu.

Końcówka to tylko kolejne gole dla Bayernu. W 83 minucie Gnabry zaliczył Hat-trick. Chwilę później swojego drugiego gola w tym meczu w 87 min zdobył Robert Lewandowski. Była to 56 bramka Polaka w Lidze Mistrzów ! Tym samym Polak wyprzedził w klasyfikacji wszechczasów legendarnego Ruuda Van Nisterlooya. Załamany Tottenham po raz kolejny dobił główny aktor wieczora, czyli Serge Gnabry, który w 88 min strzelił swoją czwartą bramkę.

Bayern ostatecznie zdemolował w Londynie Tottenham aż 7-2 i po dwóch kolejkach ma komplet punktów. Tottenham plasuje się na trzecim miejscu z jednym punktem.